Dzień Języków Dziecka w Teatrze Syrena

📅 wtorek 26.05.2015 do sobota 13.06.2015
Dzień Języków Dziecka w Teatrze Syrena

Dzień Języków Obcych będzie okazją do zaprezentowania wyjątkowego przedstawienia teatralno-muzycznego, w którym biorą udział uczniowie szkół MAŁA LINGUA z Warszawy i okolic. Wydarzenie jest zwieńczeniem całorocznego projektu ,,Drama Project", angażującego poszczególne filie sieci szkół języków obcych dla dzieci MAŁA LINGUA. Spektakl oraz towarzyszące mu atrakcje odbędą się na deskach Teatru Syrena.

Co w programie Dnia Języków Dziecka?

9.30–10.20 pierwsza grupazajęcia teatralno-językowe The Blabbers′ little Theatre, czyli jak można połączyć pasję do teatru z nauką języków obcych. Wspólny warsztat dla dzieci prowadzony przez aktora Teatru Syrena i Lektora szkoły MAŁA LINGUA .

9.30–10.20 druga grupa – poznajemy magię teatru – wycieczka po Teatrze Syrena

Wszystkie Dzieci – aktorzy i widownia – mogą się przebrać w stroje teatralne, aby lepiej poczuć smak przedstawienia.

10.20-10.30 wejście Publiczności na widownię

10.30-10.45 animacje językowe „Poznajemy Rodzinę Blabbersów"

10.45-12.15 przedstawienie MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT from the Blabber to the Spacer ,,Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów, cz. 1 the Blabbers go to France"

12.15-12.45 animacje językowe prowadzone przez Lektorów Native Speaker sieci szkół MAŁA LINGUA

12.45-13.00 Wyspy Świata – inspiracje kulturowe dla Dzieci i Rodziców

W kuluarach Teatru Syrena wystawione zostaną kąciki kulturowe, przygotowane przez uczniów MAŁA LINGUA – wyspy, reprezentujące różne kraje, które teraz odwiedzają Blabbersi z telewizją BlabbSpace TV. Prezentacja wysp zostanie połączona z konkursami dla dzieci obecnymi na widowni.

Dlaczego warto przyjść?

Obejrzenie spektaklu w wykonaniu dzieci może być wspaniałą okazją do rozpalenia pasji do teatru oraz języków obcych wśród najmłodszych widzów. Każde dziecko otrzyma na wejście specjalny ,,paszport", który będzie trzeba uzupełnić o informacje i ciekawostki, pojawiające się na scenie wydarzenia. Planowane są animacje i zajęcia językowe, które pozwolą dzieciom zdobyć porcję przydatnej wiedzy i jednocześnie poznać fascynujący świat języków obcych i teatru. Warto przy tym dodać, że dzieci, które wystąpią w teatrze Syrena, na co dzień uczą się języków według metody dydaktycznej MAŁA LINGUA, bazującej m.in. na teatralizacji z fabułą oraz umuzykalnieniu w trakcie lekcji. Dzięki temu, szybko opanowują używanie pełnych struktur zdaniowych i śmielej wchodzą w konwersacje. Warto będzie zobaczyć to na własne oczy, szczególnie jeśli przewidziane są też niespodzianki i konkursy dla widzów.

Termin i miejsce ,,Dnia Języków Dziecka"

13 czerwca w Teatrze SYRENA, ul. Litewska 3, start godz. 9.30

Planowany czas trwania całego wydarzenia: 9.30-13.30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
 

Polecamy