Dzień Górnika z Kopalnią Soli Wieliczka. Zajęcia dla przedszkoli

w Krakowie, Wieliczce i powiecie wielickim
📅 piątek 05.11.2021 do piątek 12.11.2021
Dzień Górnika z Kopalnią Soli Wieliczka. Zajęcia dla przedszkoli
Pracujesz jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Krakowie, Wieliczce lub powiecie wielickim? Szukasz pomysłów na ciekawe zajęcia z dziećmi w przedszkolu? A może Twoje dzieci uczęszczają do jednego z przedszkoli w tym rejonie? Jeśli tak, to zgłoś przedszkole do projektu edukacyjnego Dzień Górnika.

Interaktywne zajęcia dla przedszkolaków dostępne są bezpłatnie!

Na czym polega projekt?

Projekt edukacyjny Dzień Górnika realizowany jest przez Kopalnię Soli „Wieliczka” cyklicznie od kilku lat. Polega na wizytach górników w przedszkolach w Krakowie, Wieliczce i powiecie wielickim. Górnicy przybywają do przedszkoli w uroczystych galowych mundurach i przeprowadzają interaktywne spotkania z dziećmi. Zajęcia poświęcone są tematom związanym z wydobywaniem soli, historią kopalni i jej znaczeniem dla regionu. Maluchy dowiadują się też co to jest Barbórka, poznają galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Dzięki wspólnej zabawie, opowiadaniu legend i rozwiązywaniu zagadek, dzieci przenoszą się na chwilę do tajemniczego świata kopalni. Na pamiątkę spotkania wszystkie maluchy otrzymują od górnika drobne upominki.

Korzyści dla przedszkolaków z udziału w zajęciach Dzień Górnika

• najmłodsi poznają dziedzictwo kulturalne regionu i historię kopalni soli w Wieliczce
  • wysłuchają najpiękniejszych legend
  • dowiedzą się na czym polegała praca górnika w dawnych czasach i jak wygląda dziś

Nauczyciele mogą wykorzystać zajęcia do realizacji celów edukacyjnych związanych z edukacją regionalną, poznawaniem zawodów i lokalnych tradycji.

Jak zgłosić przedszkole do projektu?

Projekt będzie realizowany na przełomie listopada i grudnia.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem od 8 listopada br. (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Tel. 12 278 73 70, e-mail: dzien.gornika@kopalnia.pl

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/dzien-gornika

Organizator: Kopalnia Soli „Wieliczka”