Dzień Dziecka ze stowarzyszeniem Miasto Kultury

sobota 01.06.2013

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby przenieść się w świat dziecięcej fantazji i wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta stworzyć coś pozytywnego. Wszystkim nam z dzieciństwem nieodłącznie kojarzą się wróżki, księżniczki, rycerze i oczywiście smoki.

My postawiliśmy na SMOKA, który będzie głównym bohaterem happeningu z okazji Dnia Dziecka.  
Dlaczego SMOK?  
•    po pierwsze trzeba poprawić złą sławę baśniowego stwora, który porywał niewiasty,  
•    po drugie nie należy się bać "smoczyska”, bo to właśnie ON pomoże nam zaczarować Grudziądz na kilka godzin.  
Nasz SMOK na początku (przynajmniej w części) będzie szary i kartonowy, ale dzięki wspólnej pracy i niczym nieograniczonej fantazji zamienimy go w kolorowego stwora. Stwora, który stanie nad Wisłą, na placu przy flisaku udowadniając, że można stworzyć przestrzeń do twórczej zabawy. Nasz SMOK obok tego, że będzie wytworem radosnej i twórczej pracy dzieci, będzie też przyjazny dla środowiska. Po zabawie kartony zostaną oddane do skupu makulatury.  
 
Pomysł jest taki:  
1 czerwca wszystkie dzieci, które w tym dniu obchodzą swoje święto – z rodzicami, dziadkami lub ciociami i wujkami powinny stawić się na placu przy flisaku o godzinie 11.00. Uczestnicy zabawy powinni zaopatrzyć się w dobre humory, ręce gotowe do pracy i szczerą chęć pokolorowania KARTONOWEGO SMOKA. Wszystkie malujące dzieci dostaną w trakcie pracy specjalny "zaczarowany kupon”, który po zakończeniu naszego happeningu będzie upoważniał do odebrania słodkiej niespodzianki. Dzieci, które zechcą wykazać więcej zaangażowania i na miejsce happeningu przyniosą własnoręcznie ozdobione kartony, będą brały udział w losowaniu dodatkowych specjalnych upominków – niespodzianek.  
 
Gdy KARTONOWY SMOK zostanie już ukończony zrobimy sobie z nim wspólne zdjęcie.
 
Natomiast po ciężkiej artystycznej pracy zapraszamy wszystkie dzieci wraz z ich opiekunami na bajkę "Zatruta studnia” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Przedstawienie zostanie wystawione na letniej scenie przy flisaku – zaczynamy o 13.00, wstęp wolny – zapraszamy.  
 
Organizator:  
Stowarzyszenie Miasto Kultury,  
 
Współorganizatorzy:  
CK Teatr, MORiW

1 czerwca Plac przy Flisaku
Kolorowy Dzień Dziecka
KARTONOWY SMOK

godz. 11.00 – budowa smoka  
godz. 13.00 – "Zatruta studnia” – bajka dla dzieci  
wstęp wolny

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie