Dzień Dziecka z roztańczonym Chopinem

niedziela 05.06.2016 do poniedziałek 06.06.2016

Wszystkich sympatyków ”Koncertów dla dzieci” zapraszamy raz jeszcze do naszej Filharmonii, mimo, że tegoroczny cykl pod nazwą „Muzyczne tajemnice” dobiegł już końca. Ale przecież przed nami piękne święto – Dzień Dziecka, w czasie którego nasi mali melomani powinni choć na chwilę zajrzeć do Filharmonii i zabawić się przy muzyce.

Filharmonia Krakowska tradycyjnie włącza się bowiem w korowód zabaw i wydarzeń, proponując taneczne spotkanie z Baletem Dworskim Cracovia Danza.

Tym razem jesteśmy zaproszeni do dworu w Szafarni, gdzie lubił spędzać wakacje u przyjaciół Frycek, czyli Fryderyk Chopin. Częściej niż zazwyczaj wspominaliśmy w minionym roku naszego znakomitego kompozytora i pianistę, jako że w jesieni odbywał się w Warszawie kolejny konkurs pianistyczny jego imienia. Balet Cracovia Danza przygotował z tej okazji piękne widowisko do muzyki Chopina, łącząc dwa nurty, jakie zauważa się w kompozycjach o charakterze tanecznym naszego Wielkiego Fryderyka. Będziemy więc mogli uczestniczyć w tzw. wieczorku tańcującym, jakie często odbywały się w domu państwa Chopinów, a zapewne również we dworze w Szafarni. Do eleganckich walców i innych tańców, jakie nastoletni Frycek tańczył wraz z przyjaciółmi, a potem komponował, włączą się melodie tańców wiejskich, skoczne oberki, melancholijne kujawiaki, które kompozytor upamiętnił w swych niezwykłych mazurkach.
Tradycyjnie już po oglądnięciu widowiska, tancerze zaproszą dzieci (i dorosłych także…) do wspólnej zabawy na estradzie i w filharmonicznym holu.

Z okazji Dnia Dziecka liczymy na spotkanie z całymi rodzinami w niedzielę, 5 czerwca o godz. 10.00 i 12.00, a w poniedziałek 6 czerwca chcemy świętować z grupami dzieci i ich nauczycielami o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Wszystkim uczestnikom tych szczególnych spotkań życzymy udanej zabawy, a także wiele radości i słonecznego wypoczynku w czasie nadchodzących wakacji!

KONCERTY FAMILIJNE
DZIEŃ DZIECKA W FILHARMONII

5 czerwca 2016 (niedziela), godz. 10.00, 12.00
6 czerwca 2016 (poniedziałek), godz. 9.00, 11.00, 13.00
Sala Koncertowa

W y k o n a w c y:
Balet Dworski Cracovia Danza
Romana Agnel – inscenizacja i choreografia

W  p r o g r a m i e:
Taneczny świat Chopina – III Spotkanie z Baletem Dworskim Cracovia Danza*

* połączone ze wspólną zabawą taneczną wykonawców i dzieci
Kasa biletowa: godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl|
tel. +48 12 429 13 45

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka z roztańczonym Chopinem

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Filharmonia Krakowska ma swój znaczący udział w ożywieniu życia kulturalnego Krakowa. Swą obecną, wysoką pozycję artystyczną dokumentuje przede wszystkim bieżącą działalnością koncertową. Obok cotygodniowych koncertów symfonicznych, organizuje imprezy w historycznych obiektach Krakowa (Zamek Królewski na …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31 - 103 Kraków


Kontakt:

(012) 422 94 77 wew. 16, (012
sekretariat@filharmonia.krakow.pl
http://www.filharmonia.krakow.pl