Dzień Dziecka z Radiem dla Ciebie!

Warszawski Ogród Zoologiczny mapa

sobota 04.06.2016

PLAKAT_LOGOTYPY radio dla ciebie dzień dziecka

Występy dziecięcych grup artystycznych oraz bicie rekordu Guinnessa w kolorowaniu to tylko część propozycji przygotowanych przez Radio dla Ciebie i Fundację PANDA z okazji Dnia Dziecka. Warszawski Ogród Zoologiczny wypełni się niecodziennymi atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców stolicy już w sobotę 4 czerwca od 11:00 do 17:00.

Najmłodszym gościom Warszawskiego ZOO zadedykowany będą występy popularnych grup dziecięcych, wśród których pojawi się m.in. zespół Mini Popik. Na scenie zaprezentują się również przedstwaiciele Ośrodka Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia, oraz Grupa Teatralna „Zebra w kratkę”. Szczególnym punktem programu będzie koncert dotkniętej autyzmem Pauliny Chodkowskiej, osiągającej artystyczne sukcesy na estradach w kraju i zagranicą.

W trakcie imprezy od 11:00 do 17:00 dzieci zapraszane będą do udziału w licznych konkursach, odbywających się na scenie pod czujnym okiem Małgorzaty Berwid. Prowadzącej towarzyszyć będą pracownicy ZOO oraz Fundacji Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „Panda”, którzy zdradzą publiczności tajniki pracy w Ogrodzie.

Na terenie ZOO można będzie znaleźć m.in. fotobudkę, punkt malowania buziek i tatuowania oraz namiot, w którym podjęta zostanie próba bicia rekordu Guinnessa w kolorowaniu. Mali goście będą mieli też okazję, aby z bliska przyjrzeć się pracy radiowych dziennikarzy i wozu transmisyjnego. W godzinach 15:00-18:00, ze studia otwartego na terenie ZOO, RDC wyemituje specjalną audycję Beaty Jewiarz.

Po godz. 15:00 odbędzie się wielki finał zabawy trwającej na antenie Radia dla Ciebie od 14 maja. Konkurs „Zaadoptuj Zwierzaka!” ma na celu popularyzowanie wiedzy o działalności Ogrodu i  zachęcenie mieszkańców stolicy do wspierania opieki nad lokatorami ZOO. Zwycięzca konkursu będzie niepowtarzalną okazję, aby nadać imię jednemu z mieszkańców Warszawskiego ZOO, zostać jego honorowym opiekunem i otrzymać bezpłatną roczną wejściówkę do Ogrodu. Nagrodą dodatkową jest dziecięcy rower.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram imprezy dostępne są pod adresem http://www.rdc.pl/artykul/dzien-dziecka-z-radiem-dla-ciebie oraz na facebooku – https://www.facebook.com/events/1030805290340672.

Małgorzata Berwid jest dziennikarką i animatorką kultury. Od ponad 25 lat zajmuje się współtworzeniem i realizacją programów telewizyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym („Ciuchcia”, „Budzik”, „Moliki Książkowe”). Autorka przeszło 100 tekstów piosenek dla dzieci, opowiadań i scenariuszy mini-teatralnych. Prowadząc warsztaty dla dzieci, działa na rzecz rozpowszechniania czytelnictwa i kultury. W 2003 r. otrzymała tytuł Kawalera „Orderu Uśmiechu”. Na antenie RDC w każdą niedzielę od 10:00 do 12:00 prowadzi autorską audycję „Ciotka Książkula”.

Beata Jewiarz – aktorka, dziennikarka, animatorka kultury. Absolwentka PWST we Wrocławiu. W Radiu Złote Przeboje prowadziła program „Karuzela z Gwiazdami”. W RDC była autorką programów „Samo życie”, „Leniwa Sobota”, a aktualnie „Niedzielny Poranek” (niedziela, od 7:00 do 10:00) oraz „Mnie się to podoba” (sobota, od 15:00 do 18:00). Poza pracą w radiu, współpracuje z teatrem i telewizją, dubbinguje, tworzy projekty artystyczne, ekologiczne i społeczne.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także