Dzień Dziecka z Profesorem Filutkiem w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

sobota 30.05.2015 do niedziela 31.05.2015

Dzień Dziecka coraz bliżej! Z tej okazji Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami 30 i 31 maja na ul. Kozią 11. Będzie to dwudniowa podróż z Profesorem Filutkiem – bohaterem książek dla dzieci stworzonym przez jednego z najsłynniejszych polskich rysowników – Zbigniewa Lengrena. W programie m.in. projekcja filmów rysunkowych, czytanie bajek, zagadki, rebusy, nauka piosenek i wiele innych atrakcji.

Wystartujemy pokazem filmów w sobotę 30 maja o godzinie 12:00, by dobrze poznać słynnego profesora i dobrze spędzić z nim cały kolejny dzień. Niedzielne spotkanie 31 maja również zaczniemy o 12:00. Poprowadzi je Małgorzata Berwid, pedagog, scenarzystka i dziennikarka, autorka wielu programów edukacyjnych dla dzieci, współautorka programów telewizyjnych: „Ciuchcia", „Budzik", „Moliki książkowe", emitowanych przez TVP1, mama chrzestna Kulfona, Moniki i kota Budzika. Tego dnia na najmłodszych czekać będą: konkurs rysunkowy zakończony wystawą przygotowanych prac i wręczeniem nagród – niespodzianek, ufundowanych przez firmę St. Majewski, czytanie napisanej i zilustrowanej przez Zbigniewa Lengrena bajki „Gałgankowy skarb" wraz z pokazem ilustracji, a także wylepianki z plasteliny. Nie zabraknie też atrakcji z udziałem rodziców, jak zagadki, rebusy czy nauka piosenki „Dzień Dzieciaka" i rodzinny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będą płyty z piosenkami z kultowego programu telewizyjnego „Moliki książkowe" oraz vouchery do Farmy Iluzja.

Będzie kolorowo i bardzo wesoło!

Serdecznie zapraszamy!

W czasie trwania imprezy obowiązuje wstęp wolny dla wszystkich!

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą zwiedzać Muzeum bezpłatnie przez cały weekend.

Dzień Dziecka z Filutkiem

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Ul. Kozia 11

00-070 Warszawa

31 maja 2015 r.

godz. 12:00 – 14:00

www.muzeumkarykatury.pl

Organizator:

 

Partnerzy Muzeum Karykatury:

Małgorzata Janina Berwid – pedagog, scenarzystka i dziennikarka , autorka i współautorka programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia", „Budzik", „Moliki książkowe" emitowanych przez TVP1, Mama chrzestna Kulfona, Moniki i kota Budzika. Otrzymała wiele miłych nagród, m.in.: najpiękniejszej od najmłodszych – Orderu Uśmiechu, statuetki Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz „Pegazika" – nagrody za działalność na rzecz czytelnictwa i książki dla dzieci, w kategorii „przyjaciel książki dla dzieci". Ambasadorka akcji „Czytam sobie". Mama trojga dzieci i babcia czworga wnucząt. Spotyka się z dziecmi w przedszkolach i bibliotekach , prowadząc warsztaty pt: Jak wychować mola książkowego. W trakcie warsztatów podczas zabaw z książką przekazuje najmłodszym najważniejsze wartości, liczące się w ich młodym życiu. Napisała wiele piosenek, które znajdują się na dwóch Molikowych płytach, znane są z radia i telewizji (TVP ABC). Podczas spotkań wprowadza młodych słuchaczy w magiczny świat swojej twórczości, opierając się na propagowaniu czytelnictwa, podkreślając mocne strony oraz możliwości emocjonalne małego dziecka poprzez wspólną zabawę.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Muzeum Karykatury

W zbiorach Muzeum znajdują się prace autorów polskich i zagranicznych. Jest ich ponad 15 tysięcy. Muzeum przygotowuje wystawy, które prezentowane są w siedzibie własnej, a także w innych instytucjach kulturalnych na terenie Polski i zagranicą. …

Więcej

Adres:

Kozia 11,
00-070 Warszawa


Kontakt:

22 827 88 95
muzeumkarykatury@poczta.wp.pl
http://www.muzeumkarykatury.pl
facebook