Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

online
🗺
📅 niedziela 30.05.2021
Dzień Dziecka z Muzeum POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na Dzień Dziecka w dniu 30 maja, w  tym roku pod hasłem „Tyle opowieści w głowie się pomieści”. Po zeszłorocznej edycji Dnia Dziecka online, w której wzięło udział ponad 15 tys. dzieci, także i tym razem  muzeum proponuje najmłodszym możliwość zabawy bez wychodzenia z domu.  Start o 11:00.

W tym roku dzieci przeniosą się do niezwykłego, barwnego świata żydowskich bajek. Przestrzeń wirtualna, która pozwoli uruchomić wyobraźnię najmłodszych po raz kolejny będzie połączona z twórczymi działaniami w świecie zupełnie realnym.

PROGRAM:

Rodzinna gra online

W niedzielę, 30 maja, o 11.00 wystartuje specjalna strona www.polin.pl/dziendziecka a na niej rodzinna gra online. Osią fabuły będą „Bajki z Czerniowców” – stare opowieści spisane ponad 100 lat temu, które przybliżają żydowskie obyczaje. Gra online będzie bogato ilustrowana i towarzyszyć jej będą krótkie słuchowiska muzyczne. Fragmenty bajek staną się inspiracją do zadań, quizów i zabawy. Po wysłuchaniu opowieści gracze otrzymają instrukcje i materiały, by potem odejść od ekranów komputerów i zabrać się za zabawę w budowanie, latanie i klejenie razem z innymi domownikami.

Koncert online

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

O godzinie 15.00 na Facebooku i YouTubie Muzeum POLIN odbędzie się koncert z tłumaczeniem na PJM. Poznane wcześniej w grze online „Bajki z Czerniowców” zinterpretują muzycznie Basia Derlak i Gwidon Cybulski. Widowisko ubogacą animowane aranżacje grupy Kolor Kolektyw. Koncert będzie można obejrzeć bezpłatnie.

Więcej na stronie www.polin.pl/dziendziecka

 

675 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent