Dzień Dziecka z Muzeum POLIN. Zapisy!

online i w przestrzeni miejskiej w okolicy Muzeum POLIN mapa

niedziela 30.05.2021

Dzień Dziecka z Muzeum POLIN. Zapisy!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na Dzień Dziecka w dniu 30 maja. W tym roku wydarzenie w formie online i stacjonarnej, odbędzie się pod hasłem „Tyle opowieści w głowie się pomieści”. W programie między innymi rodzinna gra miejska, spacery po wystawie stałej i gra online. Start o 11:00.

Coroczne święto – Dzień Dziecka – to szczególny dzień, zawsze pełen zagadek, gier i zabaw, w tym roku odbędzie się zarówno w domach, jak i w przestrzeni miejskiej w okolicy Muzeum POLIN.

PROGRAM:

Rodzinna gra miejska

W niedzielę, 30 maja, od godz. 11.00 do 17.00 muzeum zaprasza dzieci  wraz z opiekunami na terenową grę miejską. Rodziny ruszą śladami dawnego Muranowa przed wojną zamieszkałego głównie przez Żydów. W kolejnych punktach np. Ogrodzie Krasińskim, przy ul. Nalewki czy Błękitnym Wieżowcu do wykonania będą proste zadania: puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą po chodniku, czy rozszyfrowywanie rebusów.  W ten sposób będzie można poznać kawałek historii okolicy. Na wszystkich, którzy przejdą całą trasę, czekają drobne upominki. Obowiązuje bezpłatna wejściówka (1 wejściówka = 1 rodzina) z uwagi na limit jednorazowych materiałów dla graczy. Bilety można pobrać na polin.pl.

Rodzinna gra online

Po zeszłorocznej edycji Dnia Dziecka online, w której udział wzięło ponad 15 tys. dzieci, także i tym razem Muzeum POLIN proponuje możliwość zabawy bez wychodzenia z domu. W niedzielę, 30 maja, o 11.00 wystartuje specjalna strona www.polin.pl/dziendziecka a na niej rodzinna gra online. Osią fabuły będą „Bajki z Czerniowców” – stare opowieści spisane ponad 100 lat temu, które przybliżają żydowskie obyczaje. Gra online będzie bogato ilustrowana i towarzyszyć jej będą krótkie słuchowiska muzyczne. Fragmenty bajek staną się inspiracją do zadań, quizów i zabawy. Po wysłuchaniu opowieści gracze otrzymają instrukcje i materiały, by potem odejść od ekranów komputerów i zabrać się za zabawę w budowanie, latanie i klejenie razem z innymi domownikami.

Koncert online

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

O godzinie 15.00 na Facebooku i YouTubie Muzeum POLIN odbędzie się koncert z tłumaczeniem na PJM. Poznane wcześniej w grze online „Bajki z Czerniowców” zinterpretują muzycznie Basia Derlak i Gwidon Cybulski. Widowisko ubogacą animowane aranżacje grupy Kolor Kolektyw. Koncert będzie można obejrzeć bezpłatnie.

Wystawa z audioprzewodnikiem

Dzień Dziecka to także dobra okazja do rodzinnego zwiedzania wystawy stałej Muzeum POLIN pt. „1000 lat historii Żydów polskich” z rodzinnym audioprzewodnikiem. Po ekspozycji dźwiękowo oprowadza aktor, Wojciech Malajkat. Opowiada on o sekretach dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowach na ulicach dawnych miast i miasteczek, przytacza historie o przyjaźni, rodzinie, żydowskich świętach i obyczajach. W weekend 29-30 maja wypożyczenie audioprzewodnika możliwe w kasach muzeum  za jedyne 5 zł.

Więcej na stronie www.polin.pl/dziendziecka

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka z Muzeum POLIN. Zapisy!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook