Dzień Dziecka z książką – Mały Książkomaniak

Łódź, ul. Gorkiego 18 mapa

piątek 03.06.2016

bezpłatne

Plakat akcji Mały Książkomaniak 2016

3 czerwca w ramach projektu Mały Książkomaniak odbędzie się Dzień Dziecka z książką. W imprezie wezmą udział dzieci z łódzkich przedszkoli i szkół uczestniczące w akcji Klub Małego Książkomaniaka. Klubowicze będą się razem bawić podczas konkursów i quizów literackich oraz wspólnego czytania.

„Mały książkomaniak” zaprasza w czerwcu

3 czerwca o godz. 10.30
w Domu Kultury „502” odbędzie się impreza pt. „Dzień Dziecka z książką”

W imprezie wezmą udział dzieci z łódzkich przedszkoli i szkół uczestniczące w akcji Klub Małego Książkomaniaka. Klubowicze będą się razem bawić podczas konkursów i quizów literackich oraz wspólnego czytania. Będą również mogli, w ramach „Sceny prezentacji książkomaniaka”, przedstawić własne drobne utwory (wierszyki, opowiadania) oraz samodzielnie wykonane ilustracje do ulubionych książek. Dla uczestników konkurów i prezentacji przewidziane są nagrody.

Z kolei 8 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, Beata Ostrowicka. Jest ona absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. „Niezwykłe wakacje”, Od razu zdobywając uznanie krytyki i czytelników (otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR ’95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY). Jej książka „Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrej Książki za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Natomiast książka „Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole” została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.
Źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/beata-ostrowicka.html

Na spotkanie autorskie, które będzie miało miejsce Domu Kultury „502” wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału (szczególnie w przypadku większych grup szkolnych) na adres: projekt@malyksiazkomaniak.pl Zgłoszenia zostaną potwierdzone przez organizatora.

Ponadto w maju ogłosiliśmy kolejne zadanie dla Klubów Małego Książkomaniaka ze szkół i przeszkoli, które biorą udział w naszej akcji. Tym razem zadanie zaproponował jeden z naszych patronów medialnych – serwis www.czadzieci.pl Zapraszamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do włączenia się do naszej akcji.

Szczegóły: http://www.malyksiazkomaniak.pl/klub-malego-ksiazkomaniaka/zasady-uczestnictwa

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie