Dzień Dziecka z Edurobotami

📅 sobota 02.06.2018
bezpłatne
Dzień Dziecka z Edurobotami

Centrum Riviera we współpracy z eduROBOT.pl 2 czerwca zaprasza małe i te już całkiem duże dzieci na świętowanie Dnia Dziecka z najbardziej znaną zabawką świata – klockami LEGO. Zabawa zacznie się o godzinie 12.00 w Strefie Fontanny i potrwa aż do 18.00!

Myślicie, że zbudowanie robota wymaga dużej wiedzy i umiejętności? Błąd! Przekonacie się, jak łatwo stworzyć i “ożywić” własnego robota z klocków LEGO. Każde dziecko wcieli się w rolę małego konstruktora, który w czasie przygotowanej przez nas zabawy pozna tajniki robotyki.

Młodsze dzieci w wieku 5-7 lat będą miały niepowtarzalną okazję zbudować własne WESOŁE MIASTECZKO z zestawów edukacyjnych klocków WeDo. Ale na tym nie koniec! Każdy mały konstruktor własnoręcznie zaprogramuje stworzoną przez siebie konstrukcję, by uruchomić całą masę zabawy.

Dla odrobinę starszych Riviera przygotowała atrakcje w postaci walki robotów SUMO. Uczestnicy korzystając z edukacyjnych zestawów klocków LEGO MINDSTORMS NXT oraz drobnych podpowiedzi, zaprojektują i zbudują swoich zawodników sumo. Wyzwaniem dla młodych robotyków będzie stworzenie wzmocnienia konstrukcji, które zagwarantuje robotowi wygraną w legendarnych WALKACH ROBOTÓW SUMO.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zaprogramujcie się na na Dzień Dziecka w Rivierze! Wstęp na wydarzenie jest wolny.