UD

Dzień Dziecka w Trójmieście

📅 wtorek 01.06.2010
Dzień Dziecka w Trójmieście
Termin: 1 czerwca 2010, 12.00 – 18.00

Miejsce: Centrum Handlowe Manhattan, poziom 0
al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz

Już 1 czerwca 2010 r., z okazji Dnia Dziecka, dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami będą mogły uczestniczyć w imprezie zorganizowanej przez Fundację Marka Kamińskiego w CH Manhattan w Gdańsku. Wydarzenie będzie nawiązywać tematyką do Zimowej Ekspedycji Wisła – 15-dniowej wyprawy kajakowej Marka Kamińskiego.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji i zabaw, które poprowadzą profesjonalni animatorzy. W programie przewidziane są m.in. zajęcia plastyczne, poznawanie różnych gatunków zwierząt, quiz ekologiczny z nagrodami, a także warsztaty Experymentatorium, czyli fizyka w wydaniu dla najmłodszych. Na stoisku Fundacji będzie można zapoznać się z działalnością i projektami prowadzonymi przez Fundację, a także otrzymać pamiątkowy gadżet. Jednak największe przeżycie będzie z pewnością stanowić dla dzieci spotkanie z Markiem Kamińskim, polarnikiem i podróżnikiem, który osobiście opowie o swoich przygodach i wrażeniach z Zimowej Ekspedycji Wisła.

Na początku marca 2010 r. Marek Kamiński w trudnych zimowych warunkach przepłynął samotnie Wisłę kajakiem od jej źródeł aż do ujścia. Wyprawa trwała 15 dni, a podczas spływu podróżnik spał w namiocie na brzegu rzeki, żywił się rybami wiślanymi i pił przefiltrowaną wodę z rzeki.

Podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka zaprezentowany zostanie sprzęt, którego Marek Kamiński używał w czasie spływu: kajak, namiot oraz inne przedmioty niezbędne podczas wyprawy. Dzieci będą mogły również spróbować zliofilizowanego jedzenia, którym żywił się podróżnik w trakcie ekspedycji – wolontariusze przeprowadzą degustację zliofilizowanych potraw rybnych w jednorazowych miseczkach.

Program animacyjny:
12.00 – 14.00 – Zabawy z dziećmi prowadzone przez profesjonalnych animatorów.

14.00 – 15.00 – Spotkanie z Markiem Kamińskim, degustacja jedzenia – wolontariusze przygotują i rozdadzą jednorazowe miseczki z jedzeniem "wyprawowym".

15.00 – 17.00 – Zabawy z dziećmi prowadzone przez profesjonalnych animatorów.

17.00 – 18.00 – Experymentatorium, czyli fizyka w praktyce dla najmłodszych.

Impreza z okazji Dnia Dziecka będzie równocześnie ostatnim dniem wystawy wielkoformatowych zdjęć z Zimowej Ekspedycji Wisła Marka Kamińskiego, którą od 29 kwietnia 2010 r. można oglądać w CH Manhattan w Gdańsku, na poziomie 0. Wystawa jest częścią długofalowego projektu "Szlak Wisły", któremu przyświeca misja ochrony i promocji największej z polskich rzek i ma na celu zaprezentowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Wisły oraz jej potencjału gospodarczego. Wystawa liczy 10 wielkoformatowych zdjęć wykonanych przez Macieja Moskwę i Pawła Wyszomirskiego z Sopockiej Szkoły Fotografii. www.kaminski.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 {{moduly ntltresc}}

Więcej informacji na temat Ekspedycji Wisła na stronie projektu: www.ekspedycjawisla.com


Marek Kamiński
– urodzony w 1964 r. w Gdańsku, podróżnik, polarnik i przedsiębiorca. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi, zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Studiował filozofię. Założyciel fundacji swojego imienia, która wspiera osoby dotknięte przez los. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podróżnik prowadzi swój blog na: www.marekkaminski.com

Fundacja Marka Kamińskiego (www.kaminski.pl) od 1996 r. organizuje pomoc dla dzieci z domów dziecka, rodzin zagrożonych oraz dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na poważne, często nieuleczalne choroby. Jest inicjatorem i koordynatorem programów edukacyjnych i zajmuje się promocją działań proekologicznych. Do najważniejszych projektów realizowanych przez Fundację należą „Nadzieja dla serc" i „Klub Odkrywcy Dobra". Do Klubu przystąpić może każdy i dzięki niewielkiej składce (10 zł miesięcznie) współfinansować turnusy rehabilitacyjne podopiecznym Fundacji. Ponadto członkowie Klubu uczestniczą w regularnych spotkaniach z Markiem Kamińskim. Fundacja Marka Kamińskiego jest organizacją pożytku publicznego, na rzecz której można przekazać 1% podatku dochodowego (KRS 0000133671). Więcej informacji na stronie www.kaminski.pl.

 

895 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent