Dzień Dziecka w Teatrze Bagatela

sobota 01.06.2013

Dzień Dziecka w Teatrze Bagatela

Specjalnie dla Rodziców i Dzieci krakowski Teatr Bagatela przygotował wyjątkową ofertę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

1 czerwca bilety na nasz musical dziecięcy w specjalnej cenie: pierwsze z rodziców lub opiekunów płaci za bilet cenę normalną (40-30 zł w zależności od miejsca), drugie zaś – tylko złotówkę! Bilety dla dzieci w cenie 25-30 zł.
 
Od premiery TAJEMNICZEGO OGRODU 27 listopada 1999 minęło 14 lat, spektakl zgromadził ponad stutysięczną widownię – głównie dziecięcą, ale nie tylko. 15 maja o 11.00 zagramy go 400. raz, wciąż przy kompletach publiczności.

Diana Morgan adaptując na potrzeby sceny żelazną pozycję anglosaskiej literatury dziecięcej pióra Frances Hodgson-Burnett oraz Steven Markwick, który skomponował muzykę, trafili idealnie w potrzeby młodocianej widowni. Autorzy wersji polskiej, Krystyna Podleska i Rafał Dziwisz, a przede wszystkim reżyser Janusz Szydłowski, udowodnili, że ani odmienny obszar językowo-kulturowy, ani umieszczona w przeszłości akcja nie przeszkadzają kolejnym pokoleniom polskich dzieci przejmować się losami Mary, Colina i Dicka.  

Prapremiera w londyńskim King′s Head Theatre w 1987 spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami i żywiołowym przyjęciem u publiczności. Podobnie nasz spektakl, wyróżniony Złotymi Maskami dla najlepszej i najlepiej wyreżyserowanej inscenizacji 1999 oraz nominowany w tych samych kategoriach do nagrody Kapituły Teatralnej Ludwiki 1999.

W dziecięcych rolach od początku występują młodociani aktorzy-amatorzy; do tej pory było ich szesnaścioro: ośmioro dziewcząt i ośmiu chłopców. Niektórzy spośród nich połknęli teatralnego bakcyla, jak pierwszy odtwórca roli Colina, obecny student PWST Antoni Maria Paradowski, czy występujący dziś w filmie i telewizji Filip Bochenek. Z kolei rola pokojówki Marty stała się dla świeżo upieczonej absolwentki PWST Magdaleny Walach przepustką do artystycznej kariery.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka w Teatrze Bagatela

Adres:

ul. Karmelicka 6,
31-128 Kraków


Kontakt:

(012)4245200(cen);4226677(rez)
info@bagatela.krakow.pl
http://www.bagatela.krakow.pl