Dzień Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
📅 środa 01.06.2016
Dzień dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy
1 czerwca 2016 r. we środę dla dzieci Muzeum przygotowało wiele atrakcji. Dla wszystkich dzieci zwiedzanie muzeum od godz. 9.00 do 17.00 będzie bezpłatne

W tym dniu od godz. 10.00 do 16.00 na dziedzińcu muzealnym, będzie dostępnych kilka niecodziennych propozycji. Niespodzianki będą czekały na małych i dużych.

Goście muzeum będą mogli uczestniczyć w warsztatach bębniarskich, poznają technikę rytmicznego grania. Chętni wykonają własne przypinki. Powstaną indywidualne projekty, pracownicy muzeum pomogą uwiecznić je w formie okolicznościowej pamiątki. Także w tym dniu na dziedzińcu dostępne będą warsztaty wykonywania własnych zabawek. Podczas zajęć z instruktorem dzieci stworzą magiczne papierowe klocki i kwiaty lotosu wykonane z serwetek. Nie zabraknie też gier i zabaw dawnych, które kojarzą się z Muzeum Zabawek i Zabawy. Szczudła, serso i cymbergaj nie są już obce gościom muzeum, ale te zabawy mimo swojego wieku w dalszym ciągu cieszą się zainteresowaniem.

Dla wszystkich przygotowano drobne upominki oraz coś słodkiego. Dodatkowe nagrody będzie można zdobyć odpowiadając na zagadki o zabawkach i muzeum.

Wszystkie atrakcje w tym dniu czerwca dla dzieci jest bezpłatne.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!