Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Krakowie

Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Krakowie

📅 sobota 01.06.2013
Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Krakowie

GMACH GŁÓWNY, 1 czerwca 2013
Działania towarzyszą wystawie "Edward Dwurnik. Obłęd”

 
    godz. 11:00-14:00. Z lotu ptaka – warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat
     Spotykamy się, by zbudować miasto widziane z góry, jak często malował je Edward Dwurnik. Poznajemy je z różnych perspektyw, badamy jego tkankę, odkrywamy je różnymi zmysłami.
    Prowadzenie: Agnieszka Fluder i Paula Krać – artystki wizualne, absolwentki  ASP w Krakowie zajmujące się animacją, rzeźbą, wideo i instalacją. Koszt: 15 zł / os.
    Rezerwacja udziału w warsztatach i informacja: edukacja@muzeum.krakow.pl lub tel. 12 295 55 95  
 
    godz. 15:00-18:00. Świat się zmienia jak w kalejdoskopie, czyli jak zrobić zabawkę z dzieciństwa – warsztat recyklingu dla dorosłych (również z dziećmi)
     Prowadzenie: Katarzyna Dorota – absolwentka kierunków Animacja Kultury na UJ oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na wydziale Psychologii i Pedagogiki UMSC w Lublinie. Wiceprezes stowarzyszenia To.pole, zajmującego się edukacją nieformalną z zakresu ekologii i kultury (www.to-pole.org ). Koordynator projektu POLtwór (kreatywna forma recyklingu, www.poltwor.com )
    Koszt: 15 zł / os.
Rezerwacja udziału w warsztatach i informacja: edukacja@muzeum.krakow.pl lub tel. 12 295 55 95
 
DOM JÓZEFA MEHOFFERA
1 czerwca 2013

 
    godz. 15:00 – wykład "Kolory kontynentów w skrzydłach motyli"

    Prowadzenie: Filip Kobiela
    wstęp wolny
 
    godz. 12:00-14:00 – warsztaty rodzinne
    Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili.  
Zapraszamy wszystkie dzieci  na spacer po alejkach niezwykłego ogrodu Józefa Mehoffera! Podczas warsztatów sprawdzimy, co chowa się wśród klombów i rabat. Spróbujemy rozpoznać, czyje kolorowe skrzydła ukryte są pośród płatków róż.  Wytężymy nasz wzrok i słuch, aby dojrzeć i usłyszeć nawet najmniejszych mieszkańców ogrodu. Tego dnia każdy wyjdzie z muzeum z własnoręcznie wykonaną pamiątką.
Prowadzenie: Maria Masternak
Koszt warsztatów:  15 zł
 
1 czerwca 2013
 
    godz. 16:00 – spotkanie z Muzeum Motyli "Arthropoda” w Bochni oraz występ Grupy Tanecznej "Motyle” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni
 
2 czerwca 2013
 
    godz. 11:00-14:00 – warsztaty rodzinne z cyklu Konik Muzealny:  W krainie bibelotów… Serwantki, kredensy, kolekcje, koniki…
    Co to jest "bibelot”? Dlaczego dawniej tak lubiano je kolekcjonować? Do czego służyła serwantka? Czy w kredensie przechowano tylko naczynia? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy, myszkując po zakamarkach Domu Józefa Mehoffera. Ożywimy porcelanowe figurki, wyruszymy w magiczną podróż śladem zbieraczy bibelotów, wreszcie sami stworzymy niepowtarzalne pamiątki – ustawione na komodzie na zawsze pozostaną miłym wspomnieniem tego dnia.
     Prowadzenie: Gabriela Wiśniewska, Joanna Świtała
    Koszt biletu jednorazowego: 15 zł
    Bilet rodzinny (opiekun z maksymalnie trójką dzieci): 30 zł     
 
PAŁAC BISKUPA ERAZMA CIOŁKA
1 czerwca 2013

 
    godz. 11.00 – Jak odkrywać skarby? – warsztaty dla rodzin z dziećmi (4-6 lat) w ramach wystawy czasowej  "Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem"

     W ramach warsztatów opowiadamy o archeologii na podstawie znalezisk w grodzie w Czermnie. Dzieci dowiedzą się, kim jest archeolog i czym się zajmuje oraz jak odkrywa się sekrety przeszłości, badając znaleziska archeologiczne. Wspólnie spróbujemy także ustalić, jak trzeba się zachować, gdy przypadkowo znajdzie się przedmiot, który może być zabytkiem.
     Prowadzenie: Ewa Kawecka
    Koszt warsztatów: 15 zł
    Konieczność rezerwacji miejsc:
    e-mail: kszczygiel@muzeum.krakow.pl
    tel. (12) 4249383

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie