Dzień Dziecka w Krakowie Mieście Literatury UNESCO

📅 czwartek 01.06.2017
Wstęp bezpłatny
literacki dzień dziecka w Krakowie
Spacer Literacki oraz spotkanie z nowym bohaterem książki Adama Wajraka – Dzień Dziecka w Krakowie Mieście Literatury UNESCO zapowiada się naprawdę imponująco! Specjalnie dla dzieciaków zaplanowaliśmy bogaty program literackich wydarzeń. Już w najbliższą sobotę (27 maja) zapraszamy do udziału w Rodzinnym spacerze literackim po Krakowie – szlakiem literatury dziecięcej. Z kolei w Dniu Dziecka (1 czerwca) przy Powiślu 11 odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem oraz nowym bohaterem jego książki – Lolkiem.  Tego dnia zachęcamy również do śledzenia profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wypatrujcie konkursu z książkowymi nagrodami. Będą niespodzianki!

1 czerwca o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie te ze zwierzakami na spotkanie z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem, przyrodnikiem, mieszkańcem Puszczy Białowieskiej i autorem książek dla dzieci i dorosłych (m.in. „Przewodników prawdziwych tropicieli”, „Wilków” oraz książki „Umarły Las” z Tomaszem Samojlikiem).

Spotkanie odbędzie się w kawiarni Metaforma w pawilonie Powiśle 11.  Będziemy rozmawiać o przyjaźni między człowiekiem a zwierzętami, oraz o tym jak pewnego dnia w życiu Adama Wajraka pojawił się pies, który do dziś mieszka z nim w Teremiskach, stając się pierwowzorem głównego bohatera książki. Spotkanie połączone jest z premierą nowej książki Wajraka „Lolek”. Książka ukazała się pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Spotkanie poprowadzi Anna Zygmunt z Działu Literackiego Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie otwarte dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Zapraszamy z czworonogami!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!