Dzień Dziecka w kinie „Światowid” w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1
📅 środa 01.06.2016
Dzień Dziecka w kinie „Światowid” w Elblągu
„Jak uratować mamę”, „Angry Birds” i „Alicja po drugiej stronie lustra” – to trzy filmowe propozycje, które oglądać można w kinie „Światowid”. Projekcje w Dniu Dziecka rozpoczynają się już od godziny 14.00, ale grupy zorganizowane mogą umawiać się na godziny dopołudniowe.

Natomiast o godzinie 17.00 rozpoczną się w kinie „Światowid” specjalne obchody.

– Z okazji Dnia Dziecka dosłownie otwieramy się dla najmłodszych – zapowiada Natalia Piotrowska, kierownik kina. – Dzieci poznają sekrety funkcjonowania kina kiedyś i dziś, wcielą się w rolę kierownika kina, pracownika biura, kinooperatora oraz biletera.

A w porze wieczorynki, młodzi widzowie wybiorą jeden z filmów: „Jak uratować mamę” (o godzinie 18:15) lub „Angry Birds”(seans o godz. 18.00) i zrelaksują się po bogatym w atrakcje dniu.
Kinomani będą mogli dowiedzieć się m.in. jak wyglądało i działało „stare kino” i co się w nim zmieniło, jak również gdzie włącza się filmy i jak to się dzieje, że na ekranie powstają tak duże obrazy, a także gdzie w kinie ukrywa się dźwięk. Będą mogli stworzyć plakat informujący o premierze filmu, spróbują stworzyć repertuar z wytycznymi od dystrybutora i wpuścić widzów na seans filmowy.

Wstęp na specjalne obchody Dnia Dziecka w kinie (zabawa + film) kosztuje 10 złotych.

Na pozostałe propozycje repertuarowe – 16 złotych normalny, 14 złotych ulgowy i 10 złotych w przypadku grup zorganizowanych (15 osób). Na film Angry Birds  w wersji 3D – 17 złotych normalny, 15 złotych ulgowy i 2 zł za wypożyczenie okularów.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.