Dzień Dziecka w kinie „Światowid” w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

środa 01.06.2016

Dzień Dziecka w kinie „Światowid” w Elblągu

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją, żeby wybrać się wspólnie do kina. „Światowid” przygotował wiele atrakcji na popołudnie i wieczór, a także propozycję dla klas, które wspólnie chcą wybrać się na seans.

„Jak uratować mamę”, „Angry Birds” i „Alicja po drugiej stronie lustra” – to trzy filmowe propozycje, które oglądać można w kinie „Światowid”. Projekcje w Dniu Dziecka rozpoczynają się już od godziny 14.00, ale grupy zorganizowane mogą umawiać się na godziny dopołudniowe.

Natomiast o godzinie 17.00 rozpoczną się w kinie „Światowid” specjalne obchody.

– Z okazji Dnia Dziecka dosłownie otwieramy się dla najmłodszych – zapowiada Natalia Piotrowska, kierownik kina. – Dzieci poznają sekrety funkcjonowania kina kiedyś i dziś, wcielą się w rolę kierownika kina, pracownika biura, kinooperatora oraz biletera.

A w porze wieczorynki, młodzi widzowie wybiorą jeden z filmów: „Jak uratować mamę” (o godzinie 18:15) lub „Angry Birds”(seans o godz. 18.00) i zrelaksują się po bogatym w atrakcje dniu.
Kinomani będą mogli dowiedzieć się m.in. jak wyglądało i działało „stare kino” i co się w nim zmieniło, jak również gdzie włącza się filmy i jak to się dzieje, że na ekranie powstają tak duże obrazy, a także gdzie w kinie ukrywa się dźwięk. Będą mogli stworzyć plakat informujący o premierze filmu, spróbują stworzyć repertuar z wytycznymi od dystrybutora i wpuścić widzów na seans filmowy.

Wstęp na specjalne obchody Dnia Dziecka w kinie (zabawa + film) kosztuje 10 złotych.

Na pozostałe propozycje repertuarowe – 16 złotych normalny, 14 złotych ulgowy i 10 złotych w przypadku grup zorganizowanych (15 osób). Na film Angry Birds  w wersji 3D – 17 złotych normalny, 15 złotych ulgowy i 2 zł za wypożyczenie okularów.

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka w kinie „Światowid” w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dzieckafilm