Dzień Dziecka w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami mapa

sobota 02.06.2018 do niedziela 03.06.2018

11-20 zł

Dzień Dziecka w Kinie Pod Baranami

Jak co roku, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów do wspólnego świętowania Dnia Dziecka! Tym razem przygotowaliśmy aż dwa programy filmowe połączone z zabawami prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrą animatorów.

Na ekranie pojawią się wspaniałe polskie animacje – od klasycznych arcydzieł (Bajkowy Dzień Dziecka – księżniczki i rycerze) po współczesną adaptację popularnej serii książek (Dzień Dziecka z Basią i Famigą). Na uczestników niedzielnego wydarzenia czekają upominki ufundowane przez sponsorów. Bilety dostępne są w kasach Kina oraz online.

PROGRAM:

sobota, 2 czerwca 2018, godz. 11.00

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA – KSIĘŻNICZKI I RYCERZE

W sobotę, 2 czerwca, razem z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych zapraszamy małych widzów na Bajkowy Dzień Dziecka. W programie pokaz zrekonstruowanych cyfrowo klasycznych polskich animacji o księżniczkach i rycerzach oraz wspólne zabawy pod okiem doświadczonych animatorów.

W ramach Bajkowego Dnia Dziecka na ekranie Kina Pod Baranami pojawią się dwa lalkowe filmy krótkometrażowe Jerzego KotowskiegoRycerz z Kapadocji, czyli opowieść o św. Jerzym, który poskromił smoka oraz Baśń o korsarzu Palemonie będąca adaptacją wiersza Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Mali kinomani spotkają się również z łakomym Smokiem Barnabą, bohaterem animacji Tadeusza Wilkosza, twórcy m.in. Przygód Misia Colargola. Zrekonstruowane cyfrowo bajki pochodzą ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Po seansie uczestnicy spotkania wezmą udział w kreatywnych zabawach prowadzonych przez animatorów Famigi. Zachęcamy małych widzów Kina Pod Baranami do wizyty w przebraniu – stroje księżniczek i rycerzy w dowolnej konfiguracji mile widziane!

BILETY: 11 zł

 

niedziela, 3 czerwca 2018, godz. 11.00

DZIEŃ DZIECKA Z BASIĄ I FAMIGĄ

Tradycyjnie na wspólne świętowanie Dnia Dziecka zapraszamy wraz z Famigą! W niedzielę, 3 czerwca, na ekranie pojawi się rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny OklejakBasia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Jej animowane przygody uczą dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Po seansie, na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, animatorzy z Famigi wyczarują wielkie bańki mydlane mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Na wszystkie maluchy czekać będą upominki.

Zapraszamy dzieci od 3. roku życia!

BILETY: 20 zł

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Rynek Główny 27
31-010 Kraków


Kontakt:

12 423 07 68
kino@kinopodbaranami.pl
http://www.kinopodbaranami.pl

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także