Dzień Dziecka w Katowicach

Katowice - Rynek
📅 środa 01.06.2016
Dzień Dzicka w Katowicach
Sportowe animacje, łamigłówki, zabawy z muzyką, warsztaty plastyczne to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji! Bogaty harmonogram pozwoli na prezentacje młodych talentów oraz przyciągnie uczestników interesujących się różnymi dziedzinami. Najmłodsi będą mieli okazje m.in pobawić się na dostępnej infrastrukturze, uczestniczyć w licznych atrakcjach czy wkroczyć w świat zabawek i Przytulanek (Kiwikababy).

Wydarzenie połączone będzie z Ogólnopolskim Dniem Profilaktyki w ramach którego o godzinie 14:00 w całym kraju, odbędzie się symboliczny ZRYW WOLNYCH SERC, którego symbolem jest wykonywany przez uczestników gest bicia serca, trwający 60 sekund.

1 czerwca 2016 (środa)
Miejsce: Katowice – Rynek
Godziny: 12:00 – 18:00

Przez cały czas trwania wydarzenia:
– ogromne dmuchańce – bezpłatnie dostępne dla uczestników,
– II Katowicki Salon Artystyczny – plener plastyczny, wystawa,  warsztaty plastyczne i gancarskie, (organizator Pałac Młodzieży)

– strefa małego chemika – zajęcia naukowe, eksperymenty, zabawa z nauką (organizator Pałac Młodzieży)
– Sznupek (Komenda Wojewódzka Policji),

– strefa kosmiczno-kreatywna Uniwersytetu Śląskiego
– strefa „Razem bezpieczniej” a w niej Policyjne motocykle i radiowozy, spotkania z Policjantami oraz atrakcje dla najmłodszych

– magiczne zabawy z językami obcymi (Niepubliczne Przedszkole SPORTUSIE)
– konkursy, turnieje oraz zawody z nagrodami,
– kącik dziecięcy a w nim: profesjonalni animatorzy, bańki mydlane, malowanie twarzy, gry i zabawy
– strefa małego sportowca: gry z piłką, aktywności zręcznościowe, zabawy celnościowe (Socatots)
– zagadkowa kraina – łamigłówki, rebusy, rozbrajanie bomby oraz wiele innych

Wszystkie atrakcje, warsztaty oraz pokazy będą dostępne bezpłatnie!!
HARMONOGRAM

12:00 ROZPOCZĘCIE

12:10 -12:50 Uniwersytet Śląski

• Występ Chóru Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „GIOIA” pod dyrekcją Katarzyny Giedwiłło
  •  Baśniowy pokaz mody – w wykonaniu Małej Akademii Teatru i Tańca oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, w choreografii i reżyserii Lidii Bień

13:00 – 13:15 Występy Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki

13:15 – 13:25 Pokaz pomocy przedmedycznej – młodzież klasy mundurowej XV Liceum Ogólnokształcącego im. Pileckiego w Katowicach.

13:30 – 13:45 Orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

14:00 – 14:15 Ogólnopolski Głos Profilaktyki – ZRYW WOLNYCH SERC

14:15 -14:30 Orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach

14:30 – 14:50 Występy Niepublicznego Przedszkola „SPORTUSIE”

14:50 – 15:20 Koncert Jaworznickiej grupy wokalnej Fabryki Talentów