Dzień Dziecka w Artetece WBP w Krakowie

niedziela 01.06.2014

Dzień Dziecka w Artetece WBP w Krakowie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkie dzieci do Arteteki WBP w Krakowie na obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na naszych najmłodszych czytelników, tego dnia czeka wiele atrakcji, m.in.: spotkania autorskie, warsztaty czy turniej gier na konsoli PlayStation 3.

niedziela, 1 czerwca 2014, godz. 10.30
Arteteka WBP w Krakowie (ul. Rajska 12)

Rodziców zapraszamy do skorzystania z poradnictwa odnośnie wyboru gier planszowych dla najmłodszych.

Program Dnia:

10.30 Spotkanie z Mają Strzebońską oraz Alicją Karczmarską-Strzebońską

Maja, autorka książek: „Czarownica i ryba", „Czarownica i kot" zabierze nas w podróż po świecie magii, którego nie znamy i przedstawi nam czarownicę, która skutecznie obala stereotypy dotyczące „złych wiedźm". Alicja, mama Mai poprowadzi warsztaty na których uczestnicy wspólnie stworzą swoją własną, niepowtarzalną książkę. Maja i jej mama – Alicja Karczmarska-Strzebońska – stworzyły zabawną, ale i skłaniającą do refleksji serię. Niezwykle barwne i dynamiczne ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka, a mądre opowieści, napisane prostym, ale ciekawym językiem, przypominają o tym, jak ważna jest przyjaźń, uczą empatii i pokazują, że pozory mogą mylić…

11.00 Pokazy układania Kostki Rubika

Kostka Rubika – zna ją każdy, ale my pokazujemy jej zupełnie niecodzienne oblicze…W Krakowie powstała nowa inicjatywa i mamy przyjemność być jej częścią. Krakowskie Spotkania Speedcubingowe – bo o nich mowa – łączą ludzi z pasją; speedcuberów. Układają oni kostki nie tylko sześcienne ale i czworościenne, dwunastościenne i inne. Robią to rękami, stopami, łokciami… Jeśli wydaje Ci się, że ułożenie zwykłej kostki jest niemożliwe, zapraszamy do Krakowa!

12.00 Odrywanie świata muzyki z Kwartetem Vivo

Zajęcia, skierowane nawet do najmłodszych odbiorców, będą krążyły wokół znanych i mniej znanych utworów z kanonu muzyki klasycznej. Cztery absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej zagrają krótki koncert, a następnie pokażą, w jaki sposób muzyką można ilustrować opowieści. Podczas spotkania dzieci będą mogły zobaczyć instrumenty i spróbować własnych sił w grze na skrzypcach, altówce, wiolonczeli oraz cyfrowym pianinie.

14.00 Warsztaty Komiksowe

Specjalne warsztaty, podczas których dzieci nauczą się rysować własne komiksy i ich bohaterów pod okiem Michała Jankowskiego koordynatora Małopolskiego Studia Komiksu WBP w Krakowie.

Małopolskie Studio Komiksu jest częścią WBP w Krakowie, skupioną wyłącznie na komiksach i literaturze na ich temat. Działania Małopolskiego Studio Komiksu realizowane są w partnerstwie z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym, które organizuje regularne spotkania z mieszkańcami Krakowa, w celu popularyzacji czytelnictwa, poprzez prezentację najciekawszych zjawisk z obszaru kultury obrazkowej. MSK prowadzi całoroczny program pod nazwą „Piątkowe Spotkania z Komiksem", w ramach którego odbywają się cotygodniowe spotkania z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, podzielone na cztery dopełniające się linie tematyczne: popularyzatorską, naukową, warsztatową, klubową.

Dodatkową atrakcją podczas Dnia Dziecka będzie I Zlot Fanów Carcassonne, organizowany przez Fundację Historia Vita i Centrum Gier BARD.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka w Artetece WBP w Krakowie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl