Dzień Dziecka świętuj w kinie! Zaprasza festiwal Kino Dzieci

czwartek 26.05.2016 do niedziela 05.06.2016

dzien-dziecka-2016-B1-www

Festiwal Kino Dzieci zaprasza na Dzień Dziecka pełen filmowych przygód. Świętujemy nie tylko 1 czerwca. Oddajemy dzieciom kina na wiele dni mając nadzieję, że spędzą je wspólnie z nami i naszymi bohaterami. Jednocześnie zapowiadamy trzecią edycję festiwalu Kino Dzieci.

 

10 miastach w Polsce (w Dąbrowie Górniczej, Ełku, Gliwicach, Jarocinie, Poznaniu, Siennie, Szczecinie, Tczewie, Warszawie i Wrocławiu) przez kilka dni pokazywane będą filmy wybrane specjalnie dla najmłodszych – od przedszkolaków po uczniów szkół podstawowych. Wśród propozycji filmowych znajdą się te pełne czarów, ukazujące siłę pragnień, wyobraźni i tego, jak dzieciom żyje się z dorosłymi („Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”, „Jill i Joy” oraz krótkie metraże m.in. „Mały Gruffalo”). Niezwykłe przygody nieszablonowych bohaterów będzie można przeżywać dzięki przepięknej, nominowanej do Oscara animacji – „Ernest i Celestyna”. A dla amatorów rozwiązywania zagadek świetną propozycją jest zdobywca nagrody publiczności zeszłorocznego Kina Dzieci – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” – film o młodych detektywach, których przygody śledzą widzowie i czytelnicy na całym świecie.

 

Przed każdym seansem nasi widzowie będą wprowadzeni w filmowe święto dzięki pewnej małej i bardzo zaradnej bohaterce.

Przedpremierowo pokażemy specjalnie wybrany krótki film z nadchodzącego Kina Dzieci – „Lokator idealny” („Perfect Houseguest”).

 

A skoro o przedpremierowych filmach mowa, to przygotowaliśmy nie lada gratkę dla widzów z Warszawy. Zapraszamy do Kina Muranów na specjalne, przedpremierowe pokazy „Kacpra i Emmy na safari” – czwartej części przygód ulubionej pary przedszkolaków. Pierwsza część, „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, zdobyła nagrodę publiczności Kina Dzieci. Czy czwarta powtórzy ten sukces? Przekonamy się jesienią podczas festiwalu – „Kacper i Emma na safari” to nasza propozycja z sekcji konkursowej Kina Dzieci.

 

To niejedyny przedsmak jesiennego święta kina dla dzieci. Zapraszamy na Dzień Dziecka z Kinem Dzieci i jest to zaproszenie nie tylko do sali kinowej na filmy, ale również do podróżowania. Patronami wydarzenia są, zdawałoby się niepozorne, jeże, które udają się na wakacje. Chcemy zaprosić najmłodszych do zabawy i poprosić ich o pomoc jeżom w przygotowaniach do podróży. Dlatego w kinach czekać będą na najmłodszych pocztówki, które można wysłać do nas ze wspólnych wakacji. Najciekawsze historie z wojaży będą nagrodzone m.in. zaproszeniami na pokazy festiwalu Kino Dzieci. Na dzieci będzie czekać także gra memory, która ma pomóc w spakowaniu się jeżom. To podarunki od nas dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka!

 

W weekend 4 i 5 czerwca w Kinie Muranów najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których będą mogli stworzyć elementy ekwipunku małego podróżnika!

Dlaczego tyle uwagi poświęcamy podróżom? Bo chcemy zaprosić Was do poznawania świata i wspólnej przygody jesienią podczas 3 Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który upłynie nam pod hasłem Małe i duże filmowe podróże!

 

To tylko część z tego, co przygotowaliśmy w ramach Dnia Dziecka z Kinem Dzieci. Więcej informacji na www.kinodzieci.pl oraz www.facebook.com/kinodzieci/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie