Dzień Dziecka na Wyspie. Trwa Miesiąc Rodziny

Wyspa Słodowa we Wrocławiu mapa

niedziela 05.06.2016

Dzień Dziecka Wyspa Słodowa

Przed nami kolejny piknik w ramach Miesiąca Rodziny. Tym razem całą rodziną świętować będziemy Dzień Dziecka.

Już 5 czerwca najmłodszych razem z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Wyspę Słodową. Pokazy zumba kids i dancehall, pilates, a także breakdance, minipark linowy, warsztaty muzyczne, plastyczne i edukacyjne oraz mnóstwo innych rodzinnych atrakcji  – to wszystko od godz. 13.00. Wstęp wolny.

Na Wyspie Słodowej stanie ponad 20 stanowisk z atrakcjami dla całej rodziny. Małych pasjonatów nauki zaprosimy do udziału w eksperymentach naukowych. Za pomocą zabawnych i interaktywnych metod dzieci będą mogły rozbudzić w sobie pasję do takich dziedzin jak chemia, biologia i astronomia czy nauki o Ziemi. Uczestników żądnych przygód zachęcimy z kolei do odwiedzenia miniparku linowego, przy którym odbędą się również proekologiczne warsztaty z zielenią tle. Na odważnych czekać będą ponadto symulatory dachowania i zderzeń.

Podczas Dnia Dziecka zagości projekt Brave Kids. W półgodzinnych seriach przybliżane będą uczestnikom kraje, które pojawią się we Wrocławiu podczas tegorocznej edycji projektu. Poznamy m.in. zwyczaje dzieci z Gruzji czy Meksyku.

Każda rodzina będzie mogła wziąć udział w grze miejskiej z mapą Wyspy Słodowej, walkach sumo, zagrać w Twistera, postrzelać z łuku, nauczyć się skręcać balony, a nawet dać się zamknąć w ogromnej bańce mydlanej! Na Wyspie stanie fotobudka, przygotowana do robienia wyjątkowych rodzinnych fotografii. A tuż obok zarówno dorośli, jak i dzieci będą mieli możliwość przymierzenia historycznych strojów z różnych epok. Wielu pozytywnych emocji z pewnością dostarczy także plenerowa wypożyczalnia gier planszowych.

Dzień Dziecka Wyspa Słodowa

Tymczasem na scenie odbędą się pokazy zumba kids i dancehallu, pilates, a także breakdance połączone z warsztatami. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kaletniczej zaprezentują przedstawienie dla dzieci „Stacje Tuwim”, a Narodowe Forum Muzyki poprowadzi warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców. Ponadto wrocławski MOPS tuż przed swoim namiotem zaprezentuje przedstawienia teatrzyku pacynkowego: „Jaś i Małgosia uczą poprawnej komunikacji” (spektakle o każdej równej godzinie: 14.00, 15.00, 16.00). W międzyczasie odbędzie się nauka tworzenia pacynek dla rodziców i dzieci, będzie też można pograć w ringo, badmintona i poskakać na skakankach.

Rodziców zachęcamy do korzystania z porad i bezpłatnych konsultacji specjalistów: psychologów dziecięcych i młodzieżowych, neuropsychologów, logopedów, socjoterapeutów oraz dietetyków. Dla rodziców przeznaczone będą też miniwarsztaty z rozwiązywania konfliktów oraz asertywności, konsultacje ze specjalistami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, porady związane z trudnościami wychowawczymi.

O zaspokojenie głodu i pragnienia uczestników pikniku zadbają wrocławskie food trucki.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany jest w ramach Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na www.miesiacrodziny.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/1060017914036582/

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami: wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi
na rzecz rodziny. Atrakcje dmuchane podczas pikniku sponsoruje Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie