Dzień Dziecka: Moje miasto gra w zielone. Warsztaty plastyczne. Tychy

Stary Magistrat, pl. Wolności 1 mapa

środa 01.06.2022

Zagraj w zielone z miastem w Muzeum Miejskim w Tychach

Warsztatowa propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku, oparta na archiwalnych fotografiach Zygmunta Kubskiego.

Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu wszystkich aspektów powstawania i życia miasta. Podczas warsztatów bazujących na archiwalnych zdjęciach Zygmunta Kubskiego, zajmiemy się tematem zieleni miejskiej. Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym wśród placów budowy, powstających budynków i rozpiętych nad ziemią żurawi, ale też ziejącej wśród surowej budowy pustce. Porozmawiamy o rolach, jakie fotografia przyjmowała w czasach PRL-u. Zastanowimy się, co te dawne fotografie mówią nam dziś. Poruszymy temat zielonych osad, które miasto zastało na swojej drodze, a które często wiązały się bezpośrednio z ludzkimi losami. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć. A tam, gdzie jej nie ma, będziemy ją stwarzać i wchodzić w dialog z tym, co w kadrze.

Do warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie w godz. od 10.00 do 14.00, po wcześniejszym zgłoszeniu. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu (z tygodniowym wyprzedzeniem).

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

fot. Ulica Paprocańska, fot. Zygmunt Kubski, ok, 1962, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, w opracowaniu (kolaż) Anny Kury

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie