📅 niedziela 30.05.2010

30.05.2010
godz. 13.00 – 18.00

Miejski Dzień Dziecka

– To pierwsza taka impreza w Łodzi – mówi pełniący funkcję prezydenta miasta Tomasz Sadzyński. – Serdecznie wszystkich zapraszam, a dzieci czeka naprawdę fantastyczna zabawa. Specjalnie dla nich przygotowano m.in. pokazy służb mundurowych, dmuchane zamki czy malowanie twarzy, a także zjeżdżalnie. No i najważniejsze – wszystkie atrakcje są bezpłatne.

W obchody „Miejskiego Dnia Dziecka” aktywnie włączyły się: Komenda Miejska Policji oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, która zorganizuje m.in. zwiedzanie wozu strażackiego. Straż Miejska wspólnie z Policją przygotuje miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci zapoznają się z zasadami i przepisami, jakie obowiązują podczas jazdy na rowerze po mieście. Służba Graniczna wraz z Izbą Celną zaprezentują pokaz tresury psów, w którym specjalnie wyszkolone czworonogi będą poszukiwać narkotyków i materiałów wybuchowych.

Nie zabraknie wydarzeń typowo sportowych – mini turniejów w piłce siatkowej, koszykowej i nożnej. Do udziału w turnieju minikoszykówki i minisiatkówki zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, natomiast turniej piłki nożnej skierowany jest tylko do uczniów szkół podstawowych. W zawodach mogą startować drużyny mieszane. Dzieci uzdolnione artystycznie będą z kolei mogły się wykazać w konkursie pn. „Mój wymarzony dzień dziecka”. Spośród nadesłanych prac specjalna komisja nagrodzi prace w dwóch kategoriach wiekowych: 6 – 9 lat i 10 – 13 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 maja, a wręczenie nagród autorom odbędzie się 30 maja. Wtedy też wszystkie prace zostaną zaprezentowane wokół hali Atlas Arena w kolorowej galerii.

Specjalnym punktem programu obchodów Miejskiego Dnia Dziecka będzie mecz piłkarski pomiędzy politykami i dziennikarzami, który odbędzie się na stadionie ŁKS o godz. 16. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy pod hasłem „Wyprawka dla pierwszaka”, z której dochód przeznaczony będzie na zakup wyposażenia dla najbiedniejszych dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Miejsce:
hala Atlas Arena