Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka 2023. Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Centrum Praskim Koneser przez cały miesiąc

Centrum Praskie Koneser
🗺 mapa
📅 czwartek 01.06.2023 do niedziela 04.06.2023
Dzień Dziecka 2023. Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Centrum Praskim Koneser przez cały miesiąc
Warsztaty artystyczne z Markiem Sułkiem, rodzinna i wciągająca gra miejska pod znakiem praskich aniołków, czy też specjalny spacer PoWarszawsku po miejscach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym oraz ich opiekunom. Centrum Praskie Koneser z okazji Dnia Dziecka przygotowało wiele, w znakomitej większości bezpłatnych atrakcji. A co więcej, święto milusińskich na warszawskiej Pradze-Północ będzie trwało przez cały czerwiec.

1 czerwca jest dniem wyczekiwanym przez dzieci w wielu częściach świata. Corocznie właśnie wtedy przypada ich święto – Dzień Dziecka. To dobry moment, by na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i spędzić czas ze swoimi pociechami. Pomysłowe i intersujące propozycje przygotowało Centrum Praskie Koneser, w którym każdego roku odbywają się setki różnorodnych wydarzeń.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Koneserze świętowany będzie bardzo długo. A start, oczywiście 1 czerwca (czwartek). Wtedy, w godz. 18.00-20.00, odbędzie się pierwszy z dwóch warsztatów „Stwórz Praskiego Aniołka z Markiem Sułkiem” w Art Sułek Space. Mali artyści przeniosą się do wyjątkowego świata praskich aniołków i pod okiem ich pomysłodawcy oraz twórcy stworzą swojego własnego, niepowtarzalnego anioła. Dla najmłodszych uczestników przygotowana będzie plastelina, która jest doskonałym materiałem do kreatywnych zabaw. Nieco starsze dzieci będą miały z kolei możliwość poszerzenia swoich umiejętności artystycznych korzystając z bardziej zaawansowanych technik i materiałów, dostosowanych do ich wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona)! Kto nie zdążył, nic straconego – kolejna szansa już 3 czerwca (sobota, godz. 14.00-16.00; również obowiązują zapisy).

Praskie Aniołki – gra dla całej rodziny w Koneserze

Warsztaty z Markiem Sułkiem to nie koniec anielskich atrakcji, związanych ze skrzydlatymi postaciami. Jak się okazało, aniołki mieszkające na co dzień w pracowni artysty, postanowiły się wybrać na spacer po Koneserze. Tak im się spodobała jego pieczołowicie odnowiona, pofabryczna przestrzeń, że nie chcą wrócić do swojego „domu”! Uczestnicy gry miejskiej Praskie Aniołki mogą pomóc artyście i je odszukać. Jak? Wystarczy smartfon z czytnikiem kodów QR. Podążając za wskazówkami, poznacie wszystkie dziesięć aniołków (również gigantycznego Anioła Urwisa i jego świnkę, którzy właśnie zadomowili się na placu Konesera). Jesteście gotowi na prawdziwą przygodę w murach Konesera? W darmowej grze można wziąć udział w dowolnym momencie, od 1 czerwca przez cały miesiąc. Start gry: przy najwyższym punkcie Konesera, czyli pod kominem.

Wspólne odkrywanie Pragi

Już tradycją w Centrum Praskim Koneser stały się bezpłatne, cykliczne spacery PoWarszawsku. Podczas nich Łukasz Ostoja-Kasprzycki, czyli popularyzator historii Warszawy i jej pasjonat, dzieli się rozmaitymi ciekawostkami i anegdotami. Każde z wydarzeń ma też specjalnego gościa lub partnera. Tym razem będzie nim Ładne Bebe – platforma dla rodziców i prawdziwa kopalnia wiedzy o rodzicielstwie. Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę (3 czerwca, godz. 12.00), wyruszy specjalny spacer – nie może być inaczej – trasą praskich aniołków (na przestrzeni całej dzielnicy jest ich wiele!), murali oraz zabaw i zwierzaków! Podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć, gdzie niegdyś mieścił się największy lunapark w stolicy z ogromną kolejką górską, czy też dawny wybieg dla niedźwiedzi warszawskiego ZOO. Na zakończenie tej niezwykłej wyprawy – wspólne zdjęcie z Praskim Urwisem (to również miejsce zbiórki). Mile widziani są wszyscy, bez względu na wiek.

Dzień Dziecka 2023. Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Centrum Praskim Koneser przez cały miesiąc

 

Ponadto, w Centrum Praskim Koneser w ramach obchodów Dnia Dziecka zaplanowano także inne wydarzenia dla najmłodszych:

– „Abrakadabra, Dzień Dziecka i Magia” – show iluzjonisty Dawida Dabińskiego w Magic Mind Museum (czwartek, 1 czerwca, godz. 18.00, spektakl biletowany);

– Warsztaty dla dzieci Tropem Wielkich Artystów w Minimal Line: Picasso (sobota, 3 czerwca, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy);

– Darmowe warsztaty tworzenia pizzy w Spółdzielni.Koneser – 3 czerwca (trzy tury: 11.00, 12.00, 18.00). Obowiązują zapisy: +48 533 150 716;

– Teatr Baj czyta dzieciom – „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” (4 czerwca, godz. 11.00, scena pod kominem, wstęp wolny);

– Spektakl plenerowy Teatru Baj – „Mary, łowczyni skamielin” (23 czerwca, godz. 14.00 i 16.30, plac Konesera, wstęp wolny).

Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu i na profilach Konesera w mediach społecznościowych.

Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Centrum Praskim Koneser przez cały miesiąc

fot. Anioł Urwis 

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

830 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent