Dzień Dziecka 2013

sobota 01.06.2013

Dzień Dziecka 2013

Zapraszamy rodziny z dziećmi na piknik połączony z obchodami Dnia Dziecka, które odbędą się na malowniczo położonym hipodromie w Morawie koło Strzegomia, podczas rozgrywanych zawodów Pucharu Narodów w jeździectwie. Na przełomie maja i czerwca najlepsi jeźdźcy i amazonki w dyscyplinie wszechstronnego konkursu konia wierzchowego zawalczą o punkty Pucharu Narodów, podczas zawodów Strzegom Horse Trials, jednej z najważniejszych imprez jeździeckich w Polsce.

Zawody już od 11 lat przyciągają fanów jeździectwa, którzy podczas czterech dni sportowych zmagań mogą kibicować swoim faworytom, jak również całe rodziny które w piknikowej atmosferze i przyjaznym otoczeniu chcą aktywnie spędzić weekend.

Dyscyplina wkkw ze względu na wszechstronność jest jedną najbardziej widowiskowych sportów konnych. Na równych zasadach kobiety i mężczyźni rywalizują w trzech konkurencjach: pełnej gracji próbie ujeżdżenia, emocjonującej próbie terenowej oraz wymagających precyzji konkursie skoków przez przeszkody.

W sobotę, 1 czerwca na hipodromie zostanie uruchomiony specjalny sektor dla dzieci wraz ze sceną, na której, od godziny 15.30 zespół Bahamas poprowadzi program artystyczny „Uśmiechnij się". W programie: gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Organizatorami Dnia Dziecka są: Burmistrz Strzegomia, Strzegomskie Centrum Kultury oraz LKS Stragona Strzegom. Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny.  

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:patronat