Dzień czekolady to idealny prezent na Dzień Dziecka!

📅 poniedziałek 27.05.2019 do niedziela 02.06.2019
Dzień czekolady to idealny prezent na Dzień Dziecka!

Już 31 maja, czyli w piątek przed sobotnim Dniem Dziecka, na ekrany polskich kin wejdzie nagradzany na festiwalach i doceniany przez pedagogów  film familijny Dzień czekolady. Podróż do świata dziecka jest w tym filmie nie tylko fascynującą przygodą, ale przede wszystkim szansą na ważne refleksje.

Dzień czekolady to najmądrzejszy film, jaki można pokazać swojemu dziecku w tym roku” – powiedziała o filmie psycholog Maria Rotkiel. Taka rekomendacja oraz znakomita obsada (Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Dawid Ogrodnik) zapowiadają film, który powinien znaleźć się na liście „prezentowej” wszystkich świadomych rodziców.

Na film zaprasza też odtwórczyni jednej z głównych ról, debiutująca na dużym ekranie, Julia Odzimek: Dzień czekolady, to czas spędzony w rodzinnym gronie. To chwila, kiedy możemy swobodnie ze sobą poprzebywać. To dzień spo­koju i odprężenia. Dzień Dziecka powinien wyglądać jak dzień cze­kolady. Może to być wspólne wyjście do kina, wizyta w kawiarni, gra w grę planszową i wspólna rozmowa. To taki dzień, w którym rodzice i dzieci robią coś, co ich do siebie zbliża”

Historia Moniki i Dawida, którzy odnajdują w domu przejście do magicznej krainy, zafascynowała Magdalenę Cielecką, Dawida Ogrodnika, Tomasza Kota, Katarzynę Kwiatkowską, Marka Bukowskiego i Katarzynę Zawadzką, którzy zdecydowali się wystąpić w filmie. Partnerują im debiutujący na dużym ekranie młodzi aktorzy: Julia Odzimek i Leo Stubbs.

Dzień czekolady uczula rodziców, żeby nie bagatelizować niektórych zachowań, żeby rozmawiać z dziećmi i być przy nich. Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny. Dzięki niemu rozwijamy się i tworzymy relacje, które procentują później przyjaźnią” – tak o filmie mówi Katarzyna Kwiatkowska.

Film Dzień czekolady zdążyli już pokochać nauczyciele, którzy uhonorowali go Nagrodą Nauczycieli podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! To jednak nie jedyne wyróżnienie, którą otrzymał „Dzień czekolady”. Podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Kina Dziecięcego w Montrealu film zdobył nagrodę „Inis” za innowację oraz oryginalność.

Dzień czekolady to adaptacja nagradzanej i wpisanej na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” książki Anny Onichmowskiej pod tym samym tytułem. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zdecydował się objąć honorowym patronatem przedpremierę i premierę filmu.

Dzień czekolady – opis filmu

Dzień czekolady to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc zażąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. Dzień czekolady to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.