Dzień Bajek na Plaży Miejskiej w Starym Korycie Warty

Plaża Miejska Stare Koryto Warty Chwaliszewo Poznań

sobota 13.08.2016

wolny

Dzień bajek

godz. 12:00
„Ilustrujemy” czas książkami, a książki ilustracjami
Warsztaty dla dzieci z wyobraźni; słuchamy, oglądamy i czytamy, a w drugiej części warsztatów przetwarzamy nasze wyobrażenia na rysunki techniką pasteli olejnych.

godz. 13.00
Teatrzyk kukiełkowy
Bajkowy pokaz z technik lalkowych (takich jak m.in. kukła, jawajka, pacynka, muppet, marionetka, marionetka sycylijska, lalka estradowa, czy lalka żyworęczna) wprowadzający w świat teatru lalek, przez aktora Teatru Animacji Igora Fijałkowskiego. Dzieci czynnie uczestniczą podczas prezentacji odpowiadając na pytania i tworzą improwizowane scenki z wykorzystaniem lalek. Widzowie mogą poznać zawód aktora i samemu zabawić się w teatr.

godz. 14.00
Skarpetkowe maskotki – warsztaty manualne dla dzieci
W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać maskotkę, której głównym elementem będzie skarpetka. Spotkanie ma na celu podniesienie umiejętności manualnych uczestników i wykonanie pamiątek z poznańskiej plaży miejskiej.

godz. 15.00
Bajki i baśnie – warsztaty dla dzieci
Czytanie wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka jak: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko. Na koniec warsztatów dzieci będą mogły wziąć czynny udział w zabawie rysując ulubione bajkowe postacie.

Projekt finansowany ze środków miasta Poznania.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

 

sobota 13.08 godz. 12.00

 

szczegóły https://www.facebook.com/events/246270889098928/

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Bajek na Plaży Miejskiej w Starym Korycie Warty