Dzień Babci i Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom

czwartek 21.01.2021 do piątek 22.01.2021

Dzień Babci i Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom

Z okazji nadchodzącego święta Polskie Radio Dzieciom zaprasza na specjalne wydania „Dziecięcego koncertu życzeń”, w czasie których słuchacze zadedykują ukochanym babciom i dziadkom wybraną piosenkę. Dziennikarze przygotowali również akcję „Laurka dla dziadków”, telefoniczną skrzynkę życzeń oraz wiele innych atrakcji. Wszystko po to, by pomóc dzieciom sprawić, aby ich dziadkowie czuli się kochani i wyjątkowi!

21 stycznia i 22 stycznia na Facebooku Polskiego Radia Dzieciom przeprowadzona zostanie dwudniowa akcja „Laurka dla dziadków” – pod specjalnym postem w mediach społecznościowych słuchacze będą mogli dzielić się zdjęciami swoich laurek.

W czwartek 21 stycznia w audycji „Poranek” (godz. 7.00-10.00) Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom przypomni najpiękniejsze książki dla dzieci o babciach i dziadkach. Jej gościem będzie pisarka i poetka Barbara Kosmowska, z którą porozmawia m. in. o książce „Niezłe ziółko”.

Zamiast „Muzycznych podróży”, na dwa dni świętowania, zaplanowane zostały specjalne wydania „Dziecięcego koncertu życzeń” (godz. 10.00-11.00). Dzieci, które chcą zrobić swoim dziadkom wyjątkową niespodziankę, mogą zadzwonić w czasie trwania audycji, złożyć życzenia i zamówić piosenkę na antenie!

21 stycznia w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem” (godz. 18.00-19.00) usłyszymy o niespodziankach, które można zrobić samemu! 22 stycznia gościem audycji będzie prof. Ewa Bartnik – biolog, profesor nauk biologicznych, wykładowczyni akademicka, popularyzatorka nauki, która opowie o tym, co dziedziczmy po dziadkach, dlaczego czasem jesteśmy do nich podobni oraz co dostajemy od nich w genach.

Z kolei prowadząca czwartkową „Strefę rodzica” Katarzyna Hagmajer – Kwiatek skupi się tego dnia na historii i pomocy, jaką niosą w tym temacie dziadkowie. Gośćmi audycji będą: Aleksandra Karkowska – współautorka „Zeszytu bananowego. Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi!” oraz Kinga Urbańska – autorka książki „Genealogia dla najmłodszych”, propagatorka idei genealogii i potrzeby zachowywania rodzinnej historii.

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka pod numerem (22) 645 20 00 uruchomiona została skrzynka telefoniczna, na którą dzieci mogą nagrywać życzenia swoim dziadkom. Będzie je można usłyszeć w Polskim Radiu Dzieciom 21 i 22 stycznia, czyli w dniu święta Babci i Dziadka.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15