Dziecko w krainie muzyki

wtorek 01.06.2010

Sztuka ta ma na celu przede wszystkim nauczyć młodego widza słuchania utworów z gatunku muzyki poważnej, poznania wielkiej klasyki oraz odczytywania emocji bohaterów zawartych w muzyce, którą usłyszą. „Dziecko w krainie muzyki” może być dla dzieci pierwszym stopniem edukacji muzycznej. Tematyka baśniowa jest im bliska z książek. Teraz mają możliwość usłyszenia ilustracji muzycznej do przeżyć bajkowych bohaterów. Gra prawdziwa orkiestra i dyryguje dyrygent. Jest jak w prawdziwym teatrze muzycznym.

„Dziecko w krainie muzyki” według autorskiego pomysłu Włodzimierza Izbana jest muzycznym spektaklem edukacyjnym.

Głównym bohaterem spektaklu jest Dziecko, które tak jak „Mały Książę” ze sztuki de Saint-Exuper’ego wędruje po „krainie muzyki”. Spotyka bajkowe postaci – Królową Śniegu, Kopciuszka, Jasia i Małgosię, Księcia i wielu innych, poznając ich losy i ucząc się przy tym słuchania pięknej muzyki, gdyż wokół rozbrzmiewają najpiękniejsze arie z oper Mozarta, Rossiniego, Dworaka, Nowowiejskiego czy Humperdincka. Pomaga mu w tym para Aktorka i Aktor, którzy przedstawiają i tłumaczą losy bohaterów ww. utworów stanowiących klasykę teatru muzycznego. 

Reżyser – Włodzimierz Izban
Dyrygent – Tadeusz Karolak
Choreografia – Zofia Rudnicka

Kostiumy i dekoracje
Tatiana Kwiatkowska i Ola Izban

W roli Królowej Nocy Irena Santor

Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka im. Jana Kiepury 

Godzina 12.00 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli (ul. Elekcyjna 17)
bilety w cenie 15,00 zł.

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA! 

Spośród Osób, które do niedzieli 30 maja 2010 do godz. 10:00 przyślą na adres konkurs@miastodzieci.pl e-mail ze swoim nazwiskiem i hasłem "Dziecko w krainie muzyki" wylosujemy pięć dwuosobowych zaproszeń.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą meilową, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej:(

Znamy już nazwiska Zwycięzców (ze względu na ochronę danych osobowych, podajemy tylko nazwiska)
J. Szopa
B. Smoleńska
A. Kaliniec
M. Kalamarz
A. Głodek

Gratulujemy!:) 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie