Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza na zajęcia dla dzieci

📅 poniedziałek 28.08.2023 do piątek 15.09.2023
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza na zajęcia dla dzieci
Czy piramidy były tylko w Egipcie? Czy księżniczki spały na stojąco? Kiedy Słońce było bogiem? Dlaczego z powodu meczu wybuchła wojna? Na takie właśnie fascynujące pytania już od 10 lat odpowiada młodym tropicielom ciekawostek z przeszłości Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.

Historia, można by rzec zupełnie jak matematyka, jest wszędzie, otacza nas z każdej strony już od najmłodszych lat. Na początek szukamy jest w najbliższym otoczeniu, ustalamy pewien porządek świata poznając historię rodziny, a więc okoliczności poznania się rodziców, losy dziadków oraz dzieje jeszcze starszych pokoleń. Czasami dużo o rodzinie opowiada historia obrazu wiszącego w przedpokoju lub srebrna cukiernica stojąca na półce. Dla dorastającego młodego człowieka ich znalezienie się w domu może być naprawdę porywającą opowieścią. Kolejnym krokiem będzie odkrywanie okolicy, małej ojczyzny, potem losów miasta, regionu. Taka wiedza otwiera człowieka na świat, podsyca jego ciekawość i rozwija horyzonty.

W Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii nie skupiamy się na datach, wojnach czy nazwiskach wielkich polityków. Pokazujemy naszym podopiecznym, że historia to ciąg przyczyn i ich skutków, to ciągły proces, w którym decyzje mają swe konsekwencje. Nasi słuchacze dzięki prowadzonym przez nas projektom edukacyjnym nie tylko zdobywają wiedzę historyczną, ale przede wszystkim uczą się ważnych życiowych umiejętności. Absolwenci DUCHa lepiej rozumieją teraźniejszość, kojarzą fakty, wyciągają wnioski, analizują, potrafią myśleć krytycznie. Są tolerancyjni i otwarci. Znajomość historii potrafią wykorzystać w wielu dziedzinach życia.

Zaproś nad do swojej szkoły.

Zapraszamy na www.duch.edu.pl oraz www.facebook.com/fundacjaduch

Po co uczyć dzieci historii?

Historia jest nauczycielką życia. To stare łacińskie przysłowie zawiera w sobie najlepszą odpowiedź na pytanie, dlaczego warto się jej uczyć. Nieprzebrane bogactwo dziejów, ogrom faktów, postaci i zjawisk, piękno ludzkich postaw i wytworów kultury, zawarte jest na kartach historii, które chcemy odsłaniać przed oczami najmłodszych. Dzięki nam poznają historię rycerzy i królów, budowniczych katedr i zamków, podróżników i odkrywców, wielkich naukowców i artystów, wreszcie – zwykłych ludzi, którzy żyjąc i pracując przed nami, budowali mozolnie świat, w jakim dzisiaj żyjemy.
Poznawajmy historię i zaprośmy do jej poznawania nasze dzieci – to jeden z najpiękniejszych darów, jaki możemy im ofiarować. To wiedza potrzebna młodym, otwartym na świat, wrażliwym ludziom.

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii – pierwszy w Polsce uniwersytet historyczny dla dzieci. Jesteśmy fundacją non – profit. Prowadzimy projekty stacjonarne dla uczniów w Warszawie i okolicach, projekty zdalne – dla uczniów z całej Polski oraz projekty e-learningowe dla polskich uczniów zamieszkałych zagranicą.

Zaproś nas do swojej szkoły.

Zapraszamy na www.duch.edu.pl oraz www.facebook.com/fundacjaduch