Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza

📅 wtorek 14.06.2022 do czwartek 30.06.2022
🎫 600zł
Trwają zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
Głównym celem Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii jest kształtowanie w słuchaczach postaw otwartości, tolerancji i zrozumienia współczesności, poprzez upowszechnianie znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Polski i świata. Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii są interdyscyplinarne, łącząc tematykę z zakresu historii, historii sztuki, geografii, filozofii. Uzupełniają i rozszerzają program nauczania historii w szkole podstawowej.

Celem programu jest:

– kształtowanie od najmłodszych lat postawy świadomego uczestnictwa w procesach społecznych

– rozbudzanie ciekawości wobec otaczającego świata

– badanie związków przyczynowo-skutkowych między różnymi wydarzeniami

– wskazywanie zależności między wydarzeniami z przeszłości a obecnym stanem rzeczy

– wprowadzanie w atmosferę poważnej, akademickiej nauki

– pokazywanie, że zdobywanie wiedzy to ważna dziedzina życia – wymagająca wysiłku, ale jednocześnie dająca dużą satysfakcję i ogromne korzyści

Czy i jak motywować dzieci

ABSOLWENCI DUCHA LEPIEJ ROZUMIEJĄ TERAŹNIEJSZOŚĆ, KOJARZĄ FAKTY, WYCIĄGAJĄ WNIOSKI, ANALIZUJĄ, POTRAFIĄ MYŚLEĆ KRYTYCZNIE. SĄ TOLERANCYJNI I OTWARCI. ZNAJOMOŚĆ HISTORII POTRAFIĄ WYKORZYSTAĆ W WIELU DZIEDZINACH ŻYCIA.

Zapisz do nas swoje dziecko:

Czekamy na Was:)

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!

Patronuje nam najlepszy uniwersytet w Polsce!