Dziecięcy taszyzm – rodzinne warsztaty plastyczne. Tychy

Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy mapa

piątek 14.08.2020 do niedziela 16.08.2020

Dziecięcy taszyzm - rodzinne warsztaty plastyczne. Tychy

Rodzinne warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

8 VII 2020-12 IX 2020-19.00

Kogo możemy nazwać podniebnymi przyjaciółmi? Skąd u gila czerwony brzuszek? Jaki ptak nazywany jest „świętym ptakiem”? Podczas wspólnie spędzonego czasu najmłodsi z pewnością znajdą odpowiedzi na te pytania.

Po obejrzeniu wystawy i dokładnym przyjrzeniu się ptasim ilustracjom oraz kapliczkom poznają gatunki ptaków, ciekawostki o nich, a także dowiedzą się, skąd u ptaków barwne upierzenie. Dowiedzą się, skąd u Mistrza Józefa Wilkonia zamiłowanie właśnie do ptaszków i zwrócą szczególną uwagę na „świętego ptaka”. W części plastycznej wcielą się w rolę artysty i podejmą próbę malarskiego wykonania szczególnie wytwornego ptasiego gatunku. Posłuży temu technika „mokre na mokrym”, która jest odpowiednikiem taszyzmu – kierunku malarskiego.

więcej o wystawie czasowej „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

prowadzi: Agata Berger–Połomska
liczba uczestników: do 10 osób
data: ustalona indywidualnie z uczestnikami
czas trwania: ok. 1 godzina
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
wstęp wolny
zapisy: Agata Berger–Połomska, 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie