Dziecięcy Salonik Filmowy 2014/15, Kino Amok w Gliwicach

niedziela 12.10.2014

Dziecięcy Salonik Filmowy 2014/15, Kino Amok w Gliwicach

Gliwickie Kino AMOK rozpoczyna kolejny sezon swojej sztandarowej propozycji dla najmłodszych.
Dziecięcy Salonik Filmowy to spotkania z polskimi oraz światowymi animacjami. Towarzyszyć nam będą aktorzy, muzycy, autorzy książek dla dzieci, podróżnicy, animatorzy.

 

Dowiemy się od nich m.in. jak powstały najbardziej znane animowane misie, ile prawdy kryje się w baśniach i legendach, jak ważne jest bezpieczeństwo, jakie są zwyczaje św. Mikołaja w różnych krajach…

P.S.
Dzieciaki, zbierajcie pocztówki, ostemplujcie je w kasie kina. Kartki, zebrane w całość utworzą obrazek-niespodziankę, a dzieci które będą miały ich najwięcej, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej podczas finału w czerwcu!

Najpiękniejsze animowane bajki i baśnie
niedziela, 12 października, godz. 11.00

Czy wiecie jaka jest ulubiona bajka Anny Seniuk? Gość specjalny spotkania – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie – zdradzi tajemnicę, czytając jej fragmenty na scenie. Obejrzymy także wspaniałe animacje – „Czarne licho", „Len" oraz „Złota jabłoń".

Ponadto w holu kina odbędą się bajeczne zabawy chustami animacyjnymi – już od 10.30.

Bilety 8 zł
rezerwacje: 32 231-56-99; kasa@amok.gliwice.pl
sprzedaż on-line: http://amok.gliwice.pl/wydarzenia/dzieciecy-salonik-filmowy

Kino AMOK
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
www.amok.gliwice.pl

Opisy animacji:

Czarne licho
reż. Robert Turło, Polska 2009, 13 min.
W małej wiosce za bagnami mieszka ubogi chłop z rodziną. Nocą, kiedy chłop śpi, w pobliskich bagnach harcują w najlepsze różne licha. Wraz ze wschodem słońca licha idą spać, a chłop wstaje do pracy. Pewnego razu Czarne Licho postanawia przekonać się, jakby to było, gdyby podokuczać ludziom w dzień.
– Nagroda Jury Dziecięcego Statuetka Kogut 2010

Len
reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2005, 13 min.
Ekranizacja opowieści Hansa Christiana Andersena to piękny poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci. Opowiada o radości poznawania świata i siebie samego, o trudnej sztuce akceptacji życia we wszystkich jego przejawach. W metaforyczną opowieść o lnie wpisane jest filozoficzne przesłanie o sensie przemijania.
Narratorem bajki jest Jerzy Stuhr – Honorowy Ambasador Andersena w Polsce.
– Nagrody: Nagroda publiczności (11 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA′2005", Kraków)

Złota jabłoń
reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2008, 13 min.
W pewnej wiosce niedaleko dużego miasta, mieszka wdowiec Drwal Jakub ze swoją córką Dorotką, którą nazywa swoimi skarbem. Wieść o „skarbie Jakuba", przekazywana z ust do ust, zmienia się w plotkę i dociera do uszu chciwej mieszczki Brunhildy, która pragnie go za wszelką cenę zdobyć. Jej podstępny plan krzyżuje Kogut ze złotym piórem, którego Dorotka przywozi z targu…
– I miejsce w konkursie dla twórców dla dzieci (II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych BORUTAFEST′2010, Łęczyca, Polska)

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dziecięcy Salonik Filmowy 2014/15, Kino Amok w Gliwicach

Kino Studyjne AMOK w Gliwicach

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Gliwickiego Teatru Muzycznego, który jest samorządową instytucją kultury.

Oprócz samego …

Więcej

Adres:

ul. Dolnych Wałów 3
44-100 Gliwice


Kontakt:

32 231-56-99
biuro@amok.gliwice.pl
http://www.amok.gliwice.pl