Dziecięce Studio Architektury

📅 sobota 04.06.2016
35 zł / pojedyncze zajęcia; 250 zł / cykl 9 spotkań
Dziecięce Studio Architektury

Tym razem Mali Architekci przyjrzą się miastu, w którym mieszkają. Sprawdzimy jak działa Wrocław, jak go oswajają mieszkańcy i jakie pomysły można byłoby wprowadzić do miejskiej przestrzeni. Porównamy przykłady niezwykłych i pomysłowych projektów, realizowanych w innych miastach na świecie, by zaprojektować nowe rozwiązania, które pomogłyby naszemu miastu. Cykl przygotowuje do udziału w wielkim budowlanym projekcie Hali Stulecia: akcji konstrukcyjno-plastycznej „Zbuduj z nami miasto!”, która odbędzie się 4 czerwca pod kopułą Hali Stulecia.

Dziecięce Studio Architektury jest specjalnym programem edukacyjnym Centrum Poznawczego Hali Stulecia, obejmującym cykliczne warsztaty dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Dziecięce Studio Architektury łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów. Warsztaty prowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy.

Program:

05.03. Badamy Wrocław: miasto pod lupą
12.03. Miejska reklamacja: co można zmienić?
02.04. Miasto-eksperyment
09.04. Meblujemy: miasto odNOWA
16.04. Architekturka Wrocławia
23.04. nieZGODA w architekturze
07.05. Kurs na zabytki
21.05. Miasto w mieście: wrocławskie dzielnice
28.05. animujeMY MIASTO
04.06. Zbuduj z nami miasto! – wielka akcja konstrukcyjno-plastyczna

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław, telefon kontaktowy: 71 347 51 51.

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 35 zł.

Koszt udziału w całym cyklu 9-ciu spotkań po 120 minut: 250 zł (ostatnie spotkanie jest bezpłatne – to wspólna zabawa w budowę gigantycznego miasta marzeń!).