Dziecięce Spotkania z Komiksem, Pacanów

Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Pacanów mapa

niedziela 12.02.2017

pPacanów spotkania z komiksem

Wszystkich szalonych rysowników, a także fanów i miłośników obrazkowych historii Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie  zaprasza – już po raz ósmy(!) – na pełną dynamiki i energii imprezę: „Dziecięce Spotkania z komiksem”. Tym razem, liczba atrakcji oczekujących na dzieci, jest naprawdę oszałamiająca. W programie zaplanowano m.in.: pojedynek rysowników, warsztaty plastyczne, warsztaty rzeźby w lodzie, rysowanie najdłuższego na świecie szalika dla Koziołka Matołka, zorganizowano strefę gier planszowych, pokazy drukarek 3D, pokazy robotów…

Gwiazdą imprezy jest Robert Trojanowski, autor książki „Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły”, która pozwoli dzieciom stworzyć własną, szaloną szkołę, gdzie mogą prowadzić zabawne lekcje, sprawdzać listę obecności, zadawać prace domowe, wystawiać oceny i rozwiązywać zagadki. Czarodziejską różdżką jest bowiem ołówek, który może wszystko! Patron książki – Inka – zaprasza podczas Spotkań na degustację kawy!

Jak co roku, uznani twórcy rysunkowych fabuł, prowadzą otwarte konsultacje i udzielą porad młodym adeptom sztuk plastycznych. Tym razem warsztaty komiksowe poprowadzą Agata Komorowska i Grzegorz J. Nowicki.

Zostanie też rozstrzygnięty doroczny konkurs na dziecięcy komiks, przedstawiający podróż Koziołka Matołka do egzotycznego kraju. (W roku 2016 była nim Dania.) Wszystkie wyróżnione prace będzie można zobaczyć na wystawie w Centrum Bajki, a najlepsze z nich zostaną wydane drukiem w książeczce pt. „Podróże Koziołka Matołka”.

A żeby podczas „Spotkań” ani przez chwilę nie było nudno, wszystkich uczestników imprezy będzie rozbawiał kabaret „Rewers” z Zielonej Góry, prawdziwa mieszanka kabaretowo -wybuchowa, łącząca różne pokolenia artystów.

12 lutego, godz.: 12:00 – 17:00

Bilet: 3zł,  rodzinny: 10zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i …

Więcej

Adres:

ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów


Kontakt:

41 376 50 88
ecb@pacanow.eu
http://www.centrumbajki.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:komikswarsztaty