Dziecięce Biuro Podróży – w kierunku sztuki

sobota 26.10.2013

Dziecięce Biuro Podróży – w kierunku sztuki

12 i 26 października / soboty / Rodzinnie w MultiCentrum2. Dziecięce Biuro Podróży i Kluby konstruktora.

 

Powstańców Śl. 210 we Wrocławiu / www.biblioteka.wroc.pl

 

10.00 – 11.30 DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY… w kierunku sztuki

Obowiązują zapisy!
Dziecięce Biuro Podróży kontynuuje swoją działalność! W tym sezonie zapraszamy na podróże… w kierunku sztuki. W październiku zapraszamy na spotkanie z urodą przedmiotów codziennego życia, któremu nadaliśmy tytuł: POMNIK… KLAMERKI.
Zabawy multimedialne i manualne w oparciu o publikację „Ilustrowany elementarz DIZAJNU" Ewy Solarz pozwolą Uczestnikom na zapoznanie się z pojęciem projektowania. Dzieci z osobami bliskimi będą mogły wykonać zakładki do książek z… klamerek do bielizny. W programach graficznych zdanie specjalne, ale to niespodzianka!
Zapraszamy dzieci w wielu 6-10 lat wraz z osobami bliskimi.
Liczba miejsc ograniczona, decydują zapisy – na tydzień przed realizacją oferty: MultiCentrum2 /Miejska Biblioteka Publiczna: Tel.: 71 364 69 66.

12.30 – 14.00 KLUBY KONSTRUKTORA

Wstęp wolny!

W trakcie Klubu Konstruktora proponujemy zabawy „inżynierskie" – budowanie z instrukcji lub wyobraźni. Dzieci, dzięki pomocy i uczestnictwu osób bliskich, mają okazję zbudować obiekty trudniejsze – zasilane na baterie słoneczne i uruchamiane poprzez program Leonardo.

MultiCentrum2 sprzyja rozwijaniu talentów dzieci i młodzieży. Proponowane zadania konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków K′nex rozwijają wyobraźnię, a jednocześnie uczą czytania ze zrozumieniem łatwych i trudniejszych instrukcji. W obszarze edukacji kulturalnej MC2 dysponuje zbiorem stron WWW umożliwiających wykonywanie zadań artystycznych wraz z poszerzeniem wiedzy na wybrane tematy.

 

Dla komfortu Państwa i dzieci pobytu proponujemy przyniesienie obuwia sportowego.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Multicentrum Wrocław

MultiCentrum - interaktywne centrum edukacyjne

MultiCentrum we Wrocławiu sprzyja dzieciom, które chciałyby rozwijać zdolności techniczne w oparciu o nasze zasoby multimedialne. W trakcie zajęć realizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych obserwujemy pracę uczestników, którym twórczość i kreacja w MultiCentrum …

Więcej

Adres:

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
MultiCentrum
ul. Powstańców Śląskich 210
54-140 Wrocław


Kontakt:

071 364-69-66
multicentrum2@biblioteka.wroc.pl
http://www.biblioteka.wroc.pl/multicentra