Dziecięce Biuro Podróży – W kierunku sztuki

Multicentrum, ul. Powstańców Śl. 210, Wrocław mapa

sobota 10.12.2016

Dziecięce Biuro Podróży – W kierunku sztuki

Dziecięce Biuro Podróży proponuje cykliczne spotkania, których tematyka związana jest z podróżami, a tym samym z kulturą i obyczajowością innych narodów. W trakcie spotkania dzieci i dorośli wykonują prace, które korespondują z tematem spotkania.

Zapraszamy wszystkie dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami w podróż inspirowaną… archeologią. Nasza Biblioteka i Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia przygotowały specjalną ofertę!

 

10 grudnia/ sobota DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY, 11.00 – 13.00

DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY w kierunku sztuki/ Filia 44 i MultiCentrum

 

Wyobraź sobie, że gdybyś żył w starożytnym Egipcie, to wiedziałbyś, że… kolor żółty – to kolor wieczności. Dlatego, w MultiCentrum, w programie graficznym pokolorujemy postaci ze starożytnego Egiptu, a na wybranych stronach WWW wcielimy się w rolę archeologa; będzie także możliwość zbudowania piramidy        i zagadkowego Sfinksa z klocków K`nex. Biblioteka – filia 44 zaprasza Wszystkich na spotkanie z fascynującą literaturą przedmiotu, która pozwoli poszukać odpowiedzi na liczne pytania, jak np.: Czy wiesz, w jaki sposób za czasów Kleopatry pozyskiwano purpurowy barwnik?

W trakcie spotkania zostanie rozlosowanych 10 biletów rodzinnych* Dziecięcego Biura Podróży, które zapraszają do podróży szlakiem sztuki w Muzeum Archeologicznym, Oddziale Muzeum Miejskiego Wrocławia – na wystawę TAJEMNICE  EGIPSKICH  GROBOWCÓW. Muzeum zachęca do poznania kopii wybranych zabytków w sposób wyjątkowy: PROSIMY DOTYKAĆ!

http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/CMS/muzeum_archeologiczne/mumie.html

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Multicentrum Wrocław

MultiCentrum - interaktywne centrum edukacyjne

MultiCentrum we Wrocławiu sprzyja dzieciom, które chciałyby rozwijać zdolności techniczne w oparciu o nasze zasoby multimedialne. W trakcie zajęć realizowanych dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych obserwujemy pracę uczestników, którym twórczość i kreacja w MultiCentrum …

Więcej

Adres:

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
MultiCentrum
ul. Powstańców Śląskich 210
54-140 Wrocław


Kontakt:

071 364-69-66
multicentrum2@biblioteka.wroc.pl
http://www.biblioteka.wroc.pl/multicentra

 
ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty