Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

plac Defilad, Warszawa mapa

niedziela 04.09.2016

Dziecięca Warszawa 2015 fot. m.st. Warszawa (4)

4 września miasto stołeczne Warszawa zaprasza dzieci na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą Dziecięca Warszawa. W samym sercu miasta, na placu Defilad, dzieci będą się bawić i uczyć na koncertach, warsztatach oraz podczas spotkań z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.

Dziecięca Warszawa w przyjazny sposób łączy zabawę, edukację oraz zachętę
do zdrowego stylu życia. W niedzielę, 4 września, w godzinach 12.00-18.30, na maluchy
i ich rodziny będą czekały różnorodne atrakcje odbywające się na scenie głównej zlokalizowanej na placu Defilad oraz w ponad 20 stanowiskach warsztatowo-animacyjnych.

Zabawa z dziecięcymi idolami

Na scenie Dziecięcej Warszawy wystąpią popularne i lubiane dziecięce zespoły oraz muzyczni bohaterowie. Do zabawy porwie uczestników DJ Miki, znana młodym słuchaczom z płyt z bajkami Bajki Małgosi, Kołysanki Księżycowe czy DJ Miki i Przyjaciele. DJ Miki, czyli Małgosia Kosik, wykonując swoje największe hity zachęca najmłodszych
do zabawy, śpiewania i… małpich figli.

Członkowie dziecięcego zespołu Małe SIE pokażą maluchom, że śpiewać każdy może
i każdy powinien, bo to wspaniała zabawa!
Kolejnym popularnym zespołem, który pojawi się na scenie Dziecięcej Warszawy jest Centrum Uśmiechu. Podczas koncertu dzieci
i dorośli będą bawić się przy największych przebojach zespołu, takich jak
Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie.

Podczas imprezy nie będzie mogło zabraknąć niekwestionowanej królowej piosenek dla dzieci – Majki Jeżowskiej. Kolorowe stroje, łatwo wpadające w ucho piosenki, humor
i znakomity kontakt z publicznością, porwą do zabawy każdego widza, niezależnie
od wieku.

Zdrowo i aktywnie, czyli lekcje zumby

Wszystkie chętne maluchy wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w lekcjach Zumba Kids, czyli oryginalnym połączeniu kilku stylów tanecznych m.in. salsy, bachaty i hip-hopu. Zajęcia, organizowane w ramach cyklu wydarzeń „Z zumbą fitness po zdrowe”, wpływają na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka, kształtują koordynację, uczą pracy zespołowej, kreatywności i dyscypliny. Zumba to także doskonały sposób, aby zachęcić maluchy do uprawiania sportu.

Nauka poprzez zabawę

Podczas Dziecięcej Warszawy na placu Defilad zaroi się od namiotów i stoisk
z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia przygotowane dla dzieci mają formę zabawy, która kształtuje prawidłowe nawyki związane ze zdrowiem
i bezpieczeństwem lub zachęca do rozwijania talentu tanecznego, do gotowania, programowania lub opieki nad psem lub kotem.

Jedną z atrakcji w ramach projektu Dziecięca Warszawa będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy, przygotowane specjalnie pod kątem najmłodszych.

Na małych szefów kuchni i ich dorosłych pomocników czekają warsztaty kulinarne „Wiem, co jem”, podczas których dzieci poznają tajniki zdrowego jedzenia i smacznego gotowania.

Na zajęciach z podstaw programowania maluchy zafascynowane nowymi technologiami, będą mogły pod okiem specjalistów, zrobić pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. Może ujawni się nowy komputerowy geniusz?

Organizatorzy Dziecięcej Warszawy nie zapomnieli również o artystycznych duszach. Swój kunszt młodzi mistrzowie będą mogli rozwijać podczas warsztatów rytmicznych, plastycznych, a także fotograficzno-filmowych.

Przez cały dzień na placu Defilad będzie można również spotkać psy i wolontariuszy
ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”. Opiekunowie zwierzaków będą edukować dzieci na temat opieki nad czworonożnymi przyjaciółmi, zaś behawiorysta doradzi, jak wychowywać psy i koty. Akcja jest elementem projektu „Adoptuj warszawiaka” i ma na celu zachęcanie mieszkańców do adopcji zwierząt ze schroniska.

Organizatorem Dziecięcej Warszawy jest miasto stołeczne Warszawa. Wstęp
na wydarzenie jest wolny.

***

Dziecięca Warszawa jest imprezą zamykającą trzydniowy projekt Warszawa Jest Trendy. Wydarzenie organizowane już po raz czwarty przez miasto stołeczne Warszawa, odbędzie się w dniach 2-4 września 2016 r. Ideą imprezy jest pokazanie, że w stolicy odbywa się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Każdy mieszkaniec stolicy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas bawiąc się na koncercie, odwiedzając wystawę lub biorąc udział w warsztatach o różnorodnej tematyce.

Dodatkowe informacje o projektach Warszawa Jest Trendy oraz Dziecięca Warszawa dostępne są na stronie www.warszawjesttrendy.um.warszawa.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także