Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska

Nowy Ratusz, przy ul. Wały Jagiellońskie 1
📅 piątek 31.05.2019
Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska
31 maja o godz. 10.00, w Nowym Ratuszu, przy ul. Wały Jagiellońskie 1, odbędzie się XIX. Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska, organizowana z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie będą mieli możliwość wypowiedzenia się na istotne dla nich zagadnienia, dyskutowania o demokracji lokalnej i wadze wolnych wyborów. Rada Miasta Gdańska zaprasza uczniów gdańskich szkół do udziału w sesji.

W sesji udział wezmą uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i jednocześnie są aktywni w działalności pozalekcyjnej (wolontariat, działalność społeczna, sportowa itp.). Szkoły same typowały po jednym uczniu, a o uczestnictwie w tej specjalnej sesji decydowała kolejność zgłoszeń. Łącznie zaproszono 34 osoby, czyli tyle, ilu radnych liczy Rada Miasta Gdańska.

Tematem tegorocznej sesji jest „GDAŃSK – MIASTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI”, wpisującym się w obchody 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów.

Uczniowie będą mieli możliwość wypowiedzenia się na istotne dla nich zagadnienia, dyskutowania o demokracji lokalnej i wadze wolnych wyborów. Poznają zasady działalności samorządu terytorialnego oraz tworzenia prawa lokalnego. Jednym z elementów spotkania jest stworzenie w grupach projektów uchwał, które ich zdaniem, są ważne dla miasta.

Wnioski oraz pomysły uczniów zostaną spisane i przekazane prezydentowi Gdańska.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

W trakcie obrad uczniowie będą mogli liczyć na pomoc Radych Miasta Gdańska, którzy wprowadzą młodszych „radnych” w zagadnienia związane z pracą rady, zakresem jej działalności oraz nauczą korzystać z elektronicznego systemu do głosowania. A ponieważ 1 czerwca obchodzą Dzień dziecka, nie zabraknie także upominków!

31 maja 2019 r., Nowy Ratusz, ul. Wały Jagiellońskie 1, godz. od 10.00 do 12.00.