Dzieciaki na Piętrze – przedstawienia i warsztaty

Scena na Piętrze, Masztalarska 8 mapa

sobota 08.06.2019

10

Dzieciaki na Piętrze - przedstawienia i warsztaty

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Do tej pory z naszej oferty skorzystało ponad 12 000 osób.

Nowy sezon Dzieciaków na Piętrze rusza pełną parą. Wybraliśmy najbardziej nietuzinkowe spektakle z całej Polski. W programie znajdą się klasyczne tytuły, bazujące na znanych postaciach. Obok księżniczki na ziarnku grochu, zobaczymy Baltazara Gąbkę, Reksia czy króla Maciusia. Wszystko podane w pięknej, czasem zaskakującej formie teatralnej.
Podczas warsztatów poruszymy nowe zagadnienia, jak zawsze stawiając na naukę przez zabawę. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cyrku, w laboratorium, w ogrodzie czy w kuchni. Do zobaczenia.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł

9.02.2019
g. 16:00 „Księżniczka na ziarnku grochu”
Fabryka Kultury
Nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!
Poza olbrzymią dawką humoru, opowieść uczy młodego widza wiary we własne możliwości.
Rodzina królewska tańcząca hip- hop, wspólne śpiewy, „taniec tortów” to tylko kilka z niespodzianek, które dla Was przygotowaliśmy.

g. 15:00 warsztaty cyrkowe
Cyrkowo.pl
Uczestnicy poznają tajniki nowego cyrku, zobaczą na czym polega żonglerka, kręcenie talerzami. Poznają różne sztuczki i triki.

23.02.2019
g. 16:00 „Co w szafie piszczy”
Teatr Fuzja

Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia, co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośki i Jasia. Spektakl zaskakuje różnorodnością form. Obok aktorów do życia budzą się lalki, ożywają przedmioty, maszerują skarpety. To feeria ruchu, barw, muzyki i słów.
Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

g. 15:00 warsztaty muzyczne „Muzyczny dom”
Jakub Woźniak/Zajafka/Teatr Fuzja

Wspólnie z dziećmi poszukamy dźwięków w przedmiotach codziennego użytku, a także przekonamy się czy możliwe jest muzykowanie na „byle czym”

9.03.2019
g. 16:00 „Porwanie Baltazara Gąbki”
Drama Studio
spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego.

Znakomity badacz i uczony Baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach. Zagadkę próbują rozwiązać – bohater i wynalazca – Smok Wawelski oraz jego przyjaciel – kucharz Bartoloni. Czy znajdą profesora i poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro, próbującym popsuć im szyki?

g. 15:00 warsztaty z eksperymentami „Abrakadabra”
Pracownia Wiatrak

Czy owoce i warzywa mogą wytwarzać prąd elektryczny? Czy woda może wspinać się do góry? Czy potraficie odszyfrować wiadomość zapisaną sekretnym pismem? Odpowiedzi na te oraz wiele innych intrygujących pytań znajdziecie, wykonując razem z nami zadziwiające eksperymenty i doświadczenia.

23.03.2019
g. 16:00 „Reksio”
Teatr Fuzja

Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy.
Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

Inscenizacja: Anna Rozmianiec, reżyseria: Tomasz Rozmianiec, scenografia: Anna Rozmianiec, Ryszard Woźniak, lalki: Ewa Wawrow, muzyka: Artur Sosen Klimaszewski, piosenki: Jakub Woźniak, występują: Jakub Woźniak, Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Paweł Stachowczyk

g. 15:00 warsztaty florystyczne „Wiosenne szaleństwo”
Dorota Marciniak
Pachnące wiosną warsztaty florystyczne dla dzieci. Poznamy budowę oraz rodzaje kwiatów cebulowych. Stworzymy i zasadzimy wiosenny ogród.

13.04.2019
g. 16:00 „Król Maciuś I”
Teatr Figur
Opowieść o mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami i konfrontowaniu z porażką. Co będzie, jeśli wszystko NIE będzie dobrze? Jeśli zrobimy błąd? Co będzie, jeśli przegramy? Historia Maciusia jest pretekstem do tego, aby opowiedzieć o świecie, który nie jest jednoznaczny.

g. 15:00 warsztaty Teatr Papieru
Teatr Figur
Zapraszamy uczestników do zabawy z teatrem cieniowym i teatrem papieru. Zamienimy zwykły papier, kartkę czy karton w królewnę, smoka czy krasnoludka. Jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia.

18.05.2019
g. 16:00 „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”
Teatr Lalki Tęcza w Słupsku
Historia napisana przez Kornela Makuszyńskiego, twórcę słynnego „Koziołka Matołka”. Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka – lekkoducha i psotnika.

Adaptacja sceniczna i teksty piosenek: Jan Wilkowski, reżyseria: Stanisław Ochmański, scenografia: Przemysław Karwowski, muzyka: Jerzy Dobrzański w aranżacji Michała Makulskiego, występują: Maciej Gierłowski, Alicja Gierłowska, Ilona Zaremba, Anna Rau, Marek Huczyk, Krzysztof Fir, obsługa techniczna: Karol Szary, Piotr Grudzień

g. 15:00 warsztaty kulinarne „Pizzerki”
Pociąg do zdrowia
Dzieci poznają nowe smaki oraz uczą się dokonywać zdrowszych żywieniowych wyborów. Angażują wszystkie zmysły, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię.

08.06.2019
g. 16:00 „Pograjki” – koncert piosenek Teatru Fuzja
Wszyscy bohaterowie na jednej scenie? Ciocia Jadzia w towarzystwie Reksia i Żubra Pompika? Tak! To możliwe. Zapraszamy Was na wyjątkowe święto piosenki. Usłyszycie wszystkie utwory, które pokochaliście. Z pewnością będzie to Fuzyjna Bomba przepełniona humorem i pozytywną energią.

g. 15:00 warsztaty „Roziskrzone, owocowe żelki myjące”
Do dzieła
Zrobimy żelki, które nie tylko będą pięknie pachnie, ale przede wszystkim dostarczą wiele radości przy tworzeniu, jak i późniejszej zabawie w kąpieli. Rękodzieło to doskonała zabawa i oryginalny prezent dla najbliższych.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty

Zobacz także