Dzieciaki na Piętrze – przedstawienia i warsztaty

Scena na Piętrze, Masztalarska 8 mapa

sobota 26.10.2019

10

Dzieciaki na Piętrze - przedstawienia i warsztaty

Przed nami kolejny sezon Dzieciaków na Piętrze. Sobotnie popołudnia na Masztalarskiej 8 spędzimy w towarzystwie znanych i zupełnie nowych postaci. „Jesteśmy przekonani, że skradną serca dzieciaków i poruszą ich wyobraźnię. Zobaczymy perypetie postaci znanych z pięknych i mądrych książek, którym zaproszone przez nas teatry nadały niepowtarzalną formę” – mówi Anna Rozmianiec, kuratorka cyklu.

W jesiennym sezonie Dzieciaków na Piętrze będziemy gościć Teatry z Poznania, Słupska, Warszawy czy Białegostoku. Nie zabraknie warsztatów artystycznych, które od zawsze są integralną częścią programu teatralnego. „Z niecierpliwością czekamy na kolejne radosne i spontaniczne reakcje naszych małych i większych widzów. Nie możemy doczekać się również widoku zapracowanych dłoni w trakcie tworzenia nowych, wyjątkowych warsztatowych dzieł” – komentuje Ewa Kroma, współtwórczyni Dzieciaków na Piętrze.

26. października
15:00 WARSZTATY Z POSZUKIWANIA MUZYKI „USZY DO GÓRY”
PIOTR DELIMATA
Ile muzyki jest w przyrodzie, ile przyrody w muzyce? Czy zwierzęta potrafią słuchać muzyki, a może nawet ją zagra? Dzieci wspólnie poszukają symfonii i etiud zaklętych w szumie morza i śpiewie ptaków. A kiedy je już znajdą – poznają utwory znanych kompozytorów, by rozpoznać w nich… te same dźwięki.

16:00 „OWIECZKA BELLA”
TEATR GILI GILI
Daleko, daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owieczka. Była tak mała, że można ją było pomylić z ciasteczkiem, a nazywała się Bella. Wiodła ze swoim pasterzem spokojne życie, jednak ciągle marzyła o tym by stać się większą.
Niezwykle ciepła i mądra opowieść o malutkiej owieczce, która chodząc w „nieswojej skórze” prędko przekonuje się, że warto być po prostu sobą.

aktorzy: Ewa Rurarz, Igor Fijałkowski | scenariusz i reżyseria: Igor Fijałkowski| muzyka: Paweł Głosz | scenografia i lalki: Igor Fijałkowski

9. listopada
15:00 WARSZTATY „SMAKI ŚWIATA”
AGNIESZKA FORYŚ
Zajęcia pokażą dzieciom jak wspaniałe jest odkrywanie kultury innych krajów. Będą mogły dotknąć zębów piranii i spróbowa
swoich sił w jedzeniu pałeczkami.

16:00 „BRZECHWA W PIOSENKACH”
FABRYKA KULTURY
Warzywni śpiewacy – Kapusta, Groszek, Cebula i wiele innych przygotowują SHOW na cześć Jana Brzechwy. Tego dnia na scenie mają wystąpić także wielkie gwiazdy światowego formatu – Burak Zenon i Ziemniak Andrzej. Wszyscy oczekują ich przybycia, ponieważ piosenka „Buraki, Ziemniaki to fajne chłopaki” bije rekordy popularności. Jak będzie wyglądało Show? Czy porwie publiczność? I czy Show w ogóle się ZAGOTUJE? Na te pytania odpowiemy Wam w super zabawnym spektaklu – BRZECHWACZ, czyli Brzechwa w piosenkach, czyli Warzywne Show!

23. listopada
15:00 WARSZTATY „ASAMBLAŻE I KOLAŻE – MÓJ KOLOROWY ŚWIAT”
MAŁGORZATA FABIAN
W trakcie warsztatów dzieci poznają różnicę między asamblażem, a kolażem. Przede wszystkim jednak przekonają się, że wyobraźnia nie ma granic, czasem wystarczy połączyć gotowe elementy, żeby powstał niesamowity obraz.

16:00 „O TRZECH ZAKLĘTYCH KRÓLEWNACH, CZYLI OPOWIEŚĆ ROZBÓJNIKÓW”
TEATR TĘCZA SŁUPSK
Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. Banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoi, opowiadają bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach? Czy „twardziele” dadzą radę pocieszyć zapłakane dziecko?

reżyseria: Lucia Svobodová | scenografia: Lucia Svobodová | muzyka: Miłosz Sienkiewicz | tekst: Naďa Uherová | tłumaczenie: Michał Tramer | obsada: Maciej Gierłowski, Piotr Merecki, Maciej Piotrowski, Mikołaj Prynkiewicz

7. grudnia
15:00 WARSZTATY „LODOWE ŚNIEŻYNKI I SOLNY ŚNIEG”
DO DZIEŁA
Przy odrobinie szczęścia w grudniu pobawimy się prawdziwym śniegiem, a jeśli nie, to to nic straconego. Podczas warsztatów dzieci stworzą mydlane śnieżynki – zupełnie jak z krainy lodu, a żeby było jeszcze więcej frajdy ukręcą wspólnie solny śnieg kąpielowy.

16:00 „SASZA I BAŁWAN” | PREMIERA
TEATR FUZJA

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty

Zobacz także