Dzieciaki animują! Warsztat animacji poklatkowej

ul. Masztalarska 8 mapa

sobota 11.08.2018

20 zł

Dzieciaki animują! Warsztat animacji poklatkowej

Nic tu się nie dzieje to wydarzenie oparte na współpracy trzech poznańskich kin – Muzy, Pałacowego i Rialto. Pierwsza edycja imprezy spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez osoby, które spędzały lato w mieście. 

Oprócz przedpremier prezentujemy pokazy filmowe z muzyką na żywo, chodzony maraton filmowy czy warsztaty dla dorosłych i najmłodszych.

Dzieciaki animują! Warsztat animacji poklatkowej
W trakcie warsztatów, dzieci będą miały szansę ożywienia świata fantazji stworzonego własnoręcznie z użyciem dobrze im znanego materiału – plasteliny oraz techniki poklatkowej. 

Poklatkowa technika realizacji to klasyczna metoda stosowana w filmie animowanym. Stworzona jest na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator przekształca nieznacznie położenie fotografowanego obiektu względem nieruchomego tła, tworząc po połączeniu klatek wrażenie ruchu. Ta prosta metoda umożliwia dzieciom poznanie świata filmu animowanego od strony twórcy i stworzenie własnego ruchomego obrazu. Efekty swojej pracy uczestniczy obejrzą na dużym ekranie w towarzystwie opiekunów. Warsztaty poprowadzi animatorka – Monika Kuczyniecka.

11.08, godz. 15.30

Czas trwania: 240 minut
Wiek: 7+ 
Bilety: 20 zł | Liczba uczestników ograniczona

Adres wydarzenia :
Galeria OKO/UCHO
Masztalarska 8
———————

O PROWADZĄCEJ:

Monika Kuczyniecka – ur. 1982 r. w Bydgoszczy absolwentka ASP w Poznaniu. Obroniła dyplom w I pracowni filmu animowanego. 
Zajmuje się szeroko pojętym „Plasticine Designem”, który obejmuje animację, ilustrację i małą formę rzeźbiarską z plasteliny. Autorka teledsków m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Czesława Mozila, Voo Voo, Dagadana, Na Górze. Od kilku lat prowadzi także autorskie warsztaty animacji poklatkowej z użyciem plasteliny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które oparte są w głównej mierze na własnym doświadczeniu artystycznym. Miłośniczka filmów Nicka Parka.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzabawa

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także