Dzieci z Gdańska wiedzą – czyli VI edycja Gdańskiego Dnia Przedszkolaka

Gdańsk
📅 piątek 20.09.2019
Dzieci z Gdańska wiedzą – czyli VI edycja Gdańskiego Dnia Przedszkolaka
W piątek 20 września – w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka – rozpocznie się szósta edycja Gdańskiego Dnia Przedszkolaka. Gdańskie przedszkolaki zostaną zaproszone do dialogu i udzielania odpowiedzi na temat ważnych spraw, które dotyczą naszego miasta. Efektem będzie kilkuminutowy film.

Nauczyciele oraz rodzice od 20 września do końca miesiąca będą zadawać dzieciom pytania i rozmawiać na tematy wynikające z głównych kierunków polityki miasta na rok szkolny 2019/2000: przedszkola otwartego, solidarności i samorządności, niemarnowania żywności, Gdańska bez plastiku.

W projekcie biorą udział gdańskie przedszkola samorządowe i niesamorządowe.

Usłyszeć głos dzieci
Dzieci mogą pokazać, narysować, wypowiedzieć się na temat swojego widzenia świata oraz jak czują się w Gdańsku i co mogłoby się w nim zmienić.
Najważniejsze jest jednak to, aby zostały wysłuchane. Celem projektu jest właśnie wzmocnienie słyszalności głosu gdańskich dzieci w społeczeństwie dorosłych.
Dzieci również w tym czasie będą wypowiadać się plastycznie na ważne tematy. Inspiracją będą wartości, o które wszyscy powinniśmy się troszczyć: dobro, solidarność, pokój, hojność, sprawiedliwość.

Film oraz wystawa
Efektem projektu będzie kilkuminutowy film „Dzieci z Gdańska wiedzą” oraz wystawa prac artystycznych gdańskich przedszkolaków. Obie formy zostaną zaprezentowane podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji, która odbędzie się w Dworze Artusa w Gdańsku w piątek 11 października.