Dzieci śnią, projektują i rządzą! Dzień Dziecka w Arlekinie

Teatr Lalek Arlekin
📅 piątek 01.06.2018
Dzieci śnią, projektują i rządzą! Tajemnica guzików Arlekina, wystawa dziecięcych lalek teatralnych i marzenia ze Złotą Rybką

W Arlekinie zawsze niepodzielnie rządzą dzieci, ale w najbliższych dniach zapraszamy na wydarzenia poświęcone im bez reszty. Zaczęliśmy w niedzielę, 27 maja, „Niedzielą z Arlekinem”, ale niedzielą inną niż wszystkie. Od jakiegoś czasu zmieniamy nasze teatralne niedziele, aby każda z nich była zaskakująca i różna od poprzedniej.

Od tego samego dnia można w Arlekinie oglądać wystawę pt. Siedem czerwonych kapturków, trzy wilki i jeden… zagubiony dalmatyńczyk! To wystawa dziecięcych lalek teatralnych, którą pokażemy w Galerii A „Akwarium” na górnym foyer. Z okazji Dnia Dziecka na cały miesiąc oddajemy więc i naszą Galerię A w ręce młodych scenografów!

„Siedem czerwonych kapturków, trzy groźne wilki i naszego teatru, a stworzonych samodzielnie przez dzieci, w dowolnych technikach plastycznych i lalkowych. Są tu kukiełki, pacynki, planszetki, ale także skomplikowane i całkiem spore marionetki. Ich autorami się przedszkolaki i uczniowie z łódzkich szkół podstawowych.

Lalki powstały przy okazji XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych im. Waldemara Presi, którym patronował łódzki Arlekin, na który składa się konkurs teatralny i konkurs plastyczny. Na wystawie prezentowanych będzie wszystkich 55 lalek zgłoszonych do tegorocznej edycji, i tych nagrodzonych, i tych, które równie piękne, na wyróżnienie jury się nie załapały. To nasza teatralna nagroda za kreatywność i ciężką pracę wszystkich uczestników konkursu. Poza tym – te lalki są po prostu piękne 🙂 Jest wśród nich najwięcej czerwonych kapturków, sporo wilków, kilka królewien z drewna, złotych rybek, słoń z księgi dżungli, a nawet – dalmatyńczyk. Co prawda, nie
z arlekinowej bajki, ale na pewno warty obejrzenia. Wystawę można oglądać do końca czerwca, bezpłatnie, w godzinach pracy teatru i w trakcie grania spektakli.

Natomiast 1 czerwca, w Dzień Dziecka będziemy marzyć, śnić i wspólnie będziemy się zabawimy się w poławiaczy marzeń. Najpierw obejrzymy przedstawienie pt. „Złota Rybka” a potem, w teatralnym warsztacie ruszymy w pościg za naszymi pragnieniami.
„Złota rybka” to kameralna sztuka oparta na oryginalnym tekście Aleksandra Puszkina, w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima. Spektakl pokazuje, jak bardzo może zmienić się człowiek, kiedy staje w obliczu pokusy władzy i bogactwa. Ile można stracić, co zyskać? Jak dokonywać odpowiednich wyborów?
Inspirując się motywem niespełnionych i spełnionych marzeń, po spektaklu będziemy bawiąc się rozmawiać, o tym, co jest ważne w naszym życiu i czy warto marzyć? A jak tak, to czy możemy spełniać swoje marzenia? Co chcielibyśmy robić? Kim chcielibyśmy być? A może w teatrze uda się spełnić, któreś z dziecięcych marzeń?

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Tego dnia wymagana jest rezerwacja na przedstawienia. Spektakle gramy o godz. 9 i 11 na scenie kameralnej. Przedstawienie i warsztat  – tylko w ten dzień – w cenie przedstawienia – 18 zł.