Dzieci programują i budują roboty w STARTERZE

ul.Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk mapa

środa 29.06.2016 do sobota 16.07.2016

bezpłatne

kod.Starter_plakat półkolonie lato 2016

Rusza nowy projekt edukacyjny w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Celem programu „kod.Starter();” jest nauka programowania dla dzieci i młodzieży. Inicjatywę doceniła firma Google, która przyznała nagrodę na rozwój projektu.

A wszystko po to, aby dzieci z Gdańska i okolic mogły bezpłatnie uczyć się programowania, które dziś jest tak samo ważną umiejętnością jak pisanie czy czytanie. Rodzice mogą zapisać dzieci na zajęcia i tematyczne półkolonie na stronie projektu: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

STARTER stawia na naukę programowania od najmłodszych lat! W ramach programu kod.Starter(); dzieci i młodzież wezmą udział w darmowych warsztatach programowania i budowania robotów, a także w tygodniowych półkoloniach. STARTER otrzymał nagrodę od firmy Google na rozwój inicjatywy:

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER znalazł się w gronie 28 organizacji z 16 krajów, które otrzymały nagrodę „2016 Google RISE Award”. Tym samym STARTER dołączył do społeczności aktywnych i pełnych pasji kreatorów zmian w edukacji – mówi Nicky Rigg, menagerka programu Google’s RISE Awards.

Pierwsze warsztaty dla dzieci już się rozpoczęły, na zajęciach nie brakowało chętnych poznania podstaw programowania. Zapisy na kolejne warsztaty rozpoczną się 6 czerwca. Tego dnia ruszą także zapisy na wyjątkowe, bezpłatne półkolonie:

W trakcie 3 turnusów, w okresie od końca czerwca do połowy lipca, 75 młodych konstruktorów w wieku 9-12 lat przez tydzień, dowie się, jak budować roboty, pozna podstawy programowania w wizualnym języku SCRATCH oraz nauczy się, jak obsługiwać prawdziwe elektroniczne czujniki i moduły – mówi Ewa Glebko z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Kod.Starter_warsztaty_M.Skotarczak_3Celem projektu kod.Starter(); jest rozwój umiejętności programowania, ze szczególnym uwzględnieniem promocji tej umiejętności wśród dziewczyn. Właśnie dlatego w grupach warsztatowych czy kolonijnych znajdzie się minimum 50% dziewczynek.

Chcemy przekonać dziewczynki (i ich rodziców) do tego, że programowanie może być świetną zabawą. Wszystkie zajęcia, które odbędą się w ramach kod.Starter(); położą nacisk na praktyczne umiejętności i możliwości rozwijania ich również w domu. Dla dzieci w wieku 10-15 lat przygotowaliśmy miesięczne i weekendowe kursy, na których dowiedzą się, jak umiejętnie korzystać z zasobów, jakie daje Internet, a także zapoznają się m.in. z programami uczącymi kodowania jak Scratch czy AppInventor oraz z podstawami języków programowania: Java, HTML i CSS – mówi Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER

Kurs będzie zawierał także elementy gamifikacji, aby w jeszcze większym stopniu zaangażować uczestników i zachęcić do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach lub pracy po ich zakończeniu. Każdy kolejny kurs pozwala zwiększyć umiejętności i – tak jak w grze – przejść na wyższy poziom, który gwarantuje nagrody. Ponadto uczestnicy będą korzystać z narzędzi ogólnodostępnych bezpłatnie, aby po zakończeniu kursu móc kontynuować rozwój i wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Kursy i warsztaty weekendowe będą trwały od czerwca do grudnia 2016 roku. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 10-15 lat. Wakacyjne półkolonie rozpoczną się wraz z końcem czerwca i zakończą w połowie lipca 2016 roku. Półkolonie zaplanowane są dla dzieci w wieku 9-12 lat. Wszystkie zajęcia oraz półkolonie są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Informacje o projekcie i zapisach są dostępne na stronie: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Inkubator Starter Gdańsk logo-white

Inkubator Starter

Działamy z pomysłem Starter to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność. Starter zmienia przyszłość i sposoby myślenia kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze Starterem rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Starter zwiększa szanse na sukces …

Więcej

Adres:

ul.Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk

Kontakt:

58 731 65 65
recepcja@inkubatorstarter.pl
http://inkubatorstarter.pl

ZOBACZ TAKŻE:patronat

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także