Dzieci na Dzień Dziecka – wystawa malarstwa Jana Dubrowina w Art in House

📅 piątek 01.06.2018 do piątek 15.06.2018
bezpłatne
Dzieci na Dzień Dziecka – wystawa malarstwa Jana Dubrowina w Art in House

Jeżeli małe stworzenia sprawiają wam radość, bądź lubicie je, ale tylko w formie malowanych wizerunków, koniecznie odwiedźcie wystawę malarstwa Jana Dubrowina! Zostanie ona poprzedzona wernisażem, 1 czerwca o godzinie 19:00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie, i potrwa do 15 czerwca. Kuratorem ekspozycji jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, założycielka Art in House.

Jan Dubrowin studiował w Państwowej wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom z zakresu tkaniny unikatowej i malarstwa uzyskał w 1981 roku. Od tego czasu wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in.: w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Kaliszu, Sieradzu, Bielsku-Białej, Radomiu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze. Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień.

Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i środowiska artystycznego. W 2006 z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej uhonorowany został „Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”.

Tematyka wystawy związana jest z międzynarodowym Dniem Dziecka; w realistycznej twórczości Dubrowina motyw ten występuje nadzwyczaj często. Każdy z dziecięcych wizerunków potraktowany jest indywidualnie, przenikliwie, rozważnie. Problemy i czynności malców, bagatelizowane przez świat dorosłych, u artysty zyskują odrębne miejsce.

Jan Dubrowin posiada wyjątkowy talent czytania w twarzach dzieci. Mimika małych modeli ukazuje przecież bogactwo uczuć, które dopiero w dorosłości przybiera formę skrywanych przed światem emocji. Malarz jakby powtarza za Dante Alighierim: „Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka”.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż oraz wystawę. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa malarska Jana Dubrowina
01.06 – 15.06.2018,