Dzieci i sztuka współczesna ? Dlaczego nie!

Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5, 55-020 Galowice mapa

piątek 17.06.2016

Bezpłatne

Sztuka dla dzieci w Galowicach

Spotkanie z artystą i swobodne, wspólne tworzenie – tylko podczas galowickich spotkań ze sztuką!

Zapraszamy dzieci i rodziców  do uczestnictwa w realizowanym w ramach Dolnośląskiego Programu Mikrowsparcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – cyklu Sztuka bez Tajemnic w podwrocławskim Muzeum Powozów Galowice. Sztuka bez Tajemnic czyli galowickie pikniki kulturalne to cykl spotkań ze znamienitymi artystami z Dolnego Śląska, którzy prezentując swoją twórczość przybliżają techniki sztuk plastycznych poprzez przystępny wykład oraz praktyczne, otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Kolejne wydarzenie to spotkanie z wybitnym wrocławskim grafikiem prof. Pawłem Frąckiewiczem, który prowadzi pracownię litografii na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest kuratorem Międzynarodowego Konkursu Rysunku we Wrocławiu, uprawia rysunek, grafikę i malarstwo.

W czasie naszego spotkania Prof. Paweł Frąckiewicz opowie o swojej twórczości, warsztacie oraz przeprowadzi dla dzieci i młodzieży niezwykłe warsztaty: mokulito – litografia na drewnie – „Wszystkie kolory świata”

Podczas tego warsztatu  uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia litografii na drewnie i drukowania ( na prasie i ręcznie). Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

17 czerwca 2016 r. – godz. 14.00

Muzeum Powozów Galowice

ul. Leśna 5 55-020 Galowice

Zapraszamy !

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzieci  i sztuka współczesna ? Dlaczego nie!

Muzeum Powozów Galowice

Muzeum Powozów Galowice zaprasza do oglądania unikalnej kolekcji pojazdów zaprzęgowych i akcesoriów związanych z hippiką.

W XVIII-wiecznym spichlerzu, usytuowanym w malowniczej scenerii wsi śląskiej prezentujemy bogatą ekspozycję historycznych bryczek, karet,
powozów i sań.

Przy Muzeum znajduje się …

Więcej

Adres:

Galowice
ul. Leśna 5
gm. Żórawina


Kontakt:

(71) 316 41 16
muzeum@gallen.pl
http://www.muzeumgalowice.pl

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzusztuka