Dyliżansem przez świat. Poznaj opowieści XIX – wiecznych podróżników

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu mapa

środa 17.07.2019

Dyliżansem przez świat. Poznaj opowieści XIX – wiecznych podróżników

17.07.2019 r. godz 11:00 „Dyliżansem przez świat” Poznaj opowieści XIX – wiecznych podróżników!”- wakacyjne warsztaty rodzinne w MPiT we Wrocławiu

Lubisz podróżować i chciałbyś się dowiedzieć jak wyglądało XIX- wieczne odkrywanie świata? W jaki sposób przemieszczano się i co zabierano ze sobą w podróż? Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Dyliżansem przez świat” Poznaj opowieści XIX – wiecznych podróżników!”- wokół wystawy czasowej ”W drodze – dwa stulecia. Od dyliżansu do samochodu”.

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania odkryjemy historię XIX – wiecznych podróży. Zobaczymy dawne środki transportu takie jak: dyliżans pocztowy oraz furgon. Przyjrzymy się sylwetkom najbardziej znanych globtroterów, a na podstawie ich pamiętników oraz wspomnień stworzymy własne dzienniki podróży. Wiek uczestników 8 – 14 lat.Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów pod adresem mail:

sekretariat@muzeum.wroclaw.pl lub numerem telefonu 71 3436765 – Sekretariat Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich, w tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. …

Więcej

Adres:

ul. Z. Krasińskiego 1
50-945 Wrocław


Kontakt:

(071) 3436765 ; 346 95 82
sekretariat@muzeum.wroclaw.pl
http://www.muzeum.wroclaw.pl
facebook