Dwujęzyczny, polsko-ukraiński spektakl muzyczny: Gdzie zniknęło morze?

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25 mapa

sobota 19.03.2022 do niedziela 20.03.2022

25

Dwujęzyczny, polsko-ukraiński spektakl muzyczny: Gdzie zniknęło morze?

To wesoła bajka detektywistyczna, opowiadająca przygody kretów, zajączka, wiewiórek, bobra oraz innych mieszkańców Bukowego Lasu. Pewnego razu rodzina kretów wybiera się do dalekiego, ciepłego kraju, gdzie rosną winogrona, by móc zrobić z nich rodzynki na zimę. Pod nieobecność rodziców domu pilnuje trójka dzieci – kreciki Murkawka i Powz oraz zajączek Martina. Dzieci nie czują się samotne, ponieważ spędzając czas z przyjaciółmi – bobrzycą Zahatą oraz wiewiórkami Żużiką i Erżiką – każdy dzień jest pełen przygód i niespodzianek. Pewnego razu do Bukowego Lasu zawita sławna na cały świat śpiewaczka Sonia Sadowa, a wraz z nią niesamowita detektywistyczna przygoda…

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem – małych i dużych – na wspaniały spektakl rodzinny ,,Gdzie zniknęło morze?” w wykonaniu teatru Navpaky. Widzowie od lat 2 do 102 przeniesieni zostaną w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu, które mimo iż rozmawiają ze sobą różnymi językami – po polsku i po ukraińsku – doskonale się rozumieją, mało tego, są w stanie wspólnymi siłami rozwiązać prawdziwą tajemnicę!

Scenariusz spektaklu został stworzony na podstawie topowej ukraińskiej bajki ,,Gdzie zniknęło morze?” autorstwa jednego z najlepszych współczesnych ukraińskich pisarzy – Tarasa Prochaśki. Piosenki, które wykonują aktorzy podczas spektaklu – wszak jest to spektakl muzyczny – są kompozycjami znanego polsko-ukraińskiego zespołu DagaDana, a autorką ich tekstów jest znana ukraińska pisarka Sofija Andruchowycz. Tłumaczenia tekstów na język polski dokonała Hanna Kamińska.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr