Dukaty Decjusza – podsumowanie edycji 2021

Willa Decjusza mapa

środa 08.12.2021 do środa 15.12.2021

Dukaty Decjusza

Dobiegła końca tegoroczna edycja Dukatów Decjusza – programu promującego wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii prowadzonego przez Instytut Kultury Willa Decjusza w Krakowie.

Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną w połączeniu ze zwiedzaniem Willi, pokazem walk rycerskich i noclegiem. Część zajęć poświęcona była też prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej w epoce odrodzenia.

Dukaty Decjusza - podsumowanie edycji 2021

Program realizowany był w formie wykładów, warsztatów oraz zabaw edukacyjnych opartych na koncepcji uczenia się przez doświadczenie. Dukaty Decjusza zostały zrealizowane w renesansowej Willi Decjusza w Krakowie. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyni naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpływa na trwałość efektów nauczania.

Uczestnikami programu w tym roku było ponad 320 uczniów i nauczycieli z 12 szkół podstawowych z Województwa Małopolskiego.

https://dukaty.willadecjusza.pl/

Dukaty Decjusza - podsumowanie edycji 2021
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. 28 lipca 17a,
30-233 Kraków


Kontakt:

(12) 425 36 44
villa@villa.org.pl
http://www.villa.org.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:patronatwarsztaty